خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  آتنا دائمی به بیمارستان اعزام شد

آتنا دائمی به بیمارستان اعزام شد

خبرگزاری هرانا – روز دوشنبه این هفته آتنا دائمی، فعال مدنی محبوس جهت انجام برخی آزمایشات پزشکی به بیمارستان اعزام شد.

به گزاری خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه بیست و سوم شهریور ماه آتنا دائمی، فعال مدنی زندانی  که مشکوک به ابتلا به بیماری MS است، جهت انجام برخی آزمایشات مرتبط با تشخیص بیماری به بیمارستان اعزام شد.

یک منبع مطلع در این ارتباط به خبرنگار هرانا گفت که آتنا دائمی در هنگام انتقال به بیمارستان برای انجام آزمایشات تحت تدابیر سختگیرانه امنیتی بوده است.

گفتنی است که بنا به اعلام منابع هرانا، نتیجه آزمایش ام آر آی این فعال مدنی در بند، مشکوک به ابتلا به بیماری MS، تا هفته آتی به اطلاع خانواده او خواهد رسید.

دوشنبه هفته گذشته  اعزام به بیمارستان فعال مدنی زندانی، آتنا دائمی  به دلیل مشکلات اداری انجام نشد و به هفته جاری موکول شد.

پس از انتشار تصاویر مربوط به اعزام پیشین او به بیمارستان در رسانه ها، ادامه درمان این فعال مدنی متوقف شده بود و مسئولین امنیتی به او و خانواده اش اعلام کرده بودند که ” شما در “خط قرمز” هستید و به همین دلیل برای اعزام ایشان به بیرون نامه و اجازه ای نمی دهیم.”

لازم به ذکر است که آتنا دائمی بارها پس از این رویداد برای اعزام به بیمارستان درخواست کرده بود که هر بار مسئولین امنیتی با اشاره به انتشار تصاویر این فعال مدنی زندانی که با دستنبد به بیمارستان منتقل شده بود، از اعزام او امتناع کرده و او را در “خط قرمز” دانسته بودند.

آتنا دائمی ۲۷ ساله، بیست و نهم مهرماه سال ۹۳ بازداشت و ۵۷ روز در سلول انفرادی و تحت بازجویی بود، وی به دلیل فعالیت های مدنی مسالمت آمیز، به اتهام تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، توهین به رهبری، توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی و اختفای ادله جرم، به ۱۴ سال زندان محکوم شد. این حکم برای تجدیدنظر به شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر ارسال شده و تا لحظه تنظیم این گزارش نتیجه ای سوی این دادگاه اعلام نشده است.

بنا به اعتقاد مشاورین حقوقی هرانا، دادنامه صادره علیه این فعال مدنی که تصاویر آن از سوی هرانا منتشر شد، حاوی اشتباهات فاحش حقوقی است که در صورت رسیدگی جدی و دقیق شانس تغییر حکم را در دادگاه تجدید نظر تا حد زیادی افزایش خواهد داد.

مطالب مرتـبط

یک نظر

  1. با آرزوی سلامتی برای اشان

نظر بگذارید