خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی, زندانیان  >  مخالفت با مرخصی فاران حسامی

مخالفت با مرخصی فاران حسامی

خبرگزاری هرانا – دادستانی مستقر در زندان اوین همچنان با تقاضای مرخصی فاران حسامی، شهروند بهائی ممانعت به عمل می آورد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، فاران حسامی، شهروند بهائی در بند زنان زندان اوین با عدم تائید دادستانی، مجوز مرخصی برای حضور در روز اول مدرسه فرزند خود را پیدا نکرد.

یک منبع مطلع در این ارتباط به خبرنگار هرانا گفت که دلیل این عدم مجوز، عدم گذشت ۴ ماه از آخرین مرخصی او بوده است. همین منبع در ادامه اشاره کرد که پیشتر این قانون شامل سه ماه از آخرین مرخصی می شد که بر اساس تغییرات جدید به ۴ ماه افزایش پیدا کرده است.

فاران حسامی شهروند زن بهایی که هنگام بازداشت فرزندش آرتین ۳ ساله بود، به همراه همسرش کامران رحیمیان به اتهام تدریس در دانشگاه آنلاین بهاییان به ۴ سال زندان محکوم شدند.

فاران حسامی هنگامی که در سال ۹۱ در حال پیگیری امور قضایی همسر زندانی خود در دادسرای مقدس اوین بود، جهت اجرای حکم بازداشت و روانه بند زنان زندان اوین شد.

کامران رحیمیان همسر فاران حسامی در بیست و شش مرداد ماه سال جاری با اتمام حبس ۴ ساله خود از زندان رجائی شهر آزاد شد.

مادر همسر فاران حسامی پیشتر و در مصاحبه با خبرنگار هرانا گفته بود: “هفته ای یک دفعه با فرزندشان به ملاقات می رویم. خودم پنج تا شش دقیقه بصورت کابینی صحبت می کنم و مشکلاتی که بچه دارد را سوال میکنم و ایشان به عنوان مادر پاسخ می دهد که من با این بچه چه باید بکنم. بعد هم در سالن پائین مادر و بچه با هم ملاقات حضوری دارند و من نگاه می کنم و از بودن این مادر و پسر باهم لذت می برم.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید