خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  مسئول آسایشگاه؛ متهم اصلی پرونده شکنجه معلولان

مسئول آسایشگاه؛ متهم اصلی پرونده شکنجه معلولان

خبرگزاری هرانا ـ دادستان عمومی و انقلاب کرج گفت که متهم اصلی پرونده آزار و اذیت معلولان، مسئول آسایشگاه است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، حاجی رضا شاکرمی درباره آزار و اذیت معلولان در یک آسایشگاه نگهداری از معلولان در استان البرز، اظهار کرد: “پس از جمع‌آوری اظهارات پدر و مادر معلولانی که در این آسایشگاه مورد آزار و اذیت قرار گرفته بودند، بهزیستی استان البرز طی نامه‌ای به ما از این آسایشگاه اعلام شکایت کرد”.

وی ادامه داد: “ما روز گذشته از خانواده‌های این معلولان دعوت به‌عمل آوردیم تا بررسی‌های لازم را در این زمینه انجام دهیم، اگر نیاز به پزشکی قانونی باشد، آن را انجام دهیم و دلایل را جمع‌آوری کنیم تا پس از آن مسببین این حادثه را احضار کنیم”.

شاکرمی با اشاره به اینکه آسایشگاه مذکور پلمب شده است، ادامه داد:” ما پرونده را برای رسیدگی به دادسرای فردیس ارسال کرده‌ایم”.

وی با یادآوری اینکه رسیدگی به این پرونده تازه آغاز شده و به همین دلیل متهم اصلی فعلا بازداشت نیست، گفت: “معلولان گفته اند که آنها را با زنجیر بسته‌اند و مورد آزار و اذیت قرار داده‌اند که این موارد در حال بررسی است”.

چندی پیش گزارشی مبنی بر شکنجه معلولان در آسایشگاهی در استان البرز به دادستانی عمومی و انقلاب کرج ارسال شده که پس از آن بررسی‌ها در خصوص این مساله آغاز شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید