خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  پرونده سخن‌گوی حزب اعتماد ملی به دادگاه انقلاب تهران ارجاع شد

پرونده سخن‌گوی حزب اعتماد ملی به دادگاه انقلاب تهران ارجاع شد

خبرگزاری هرانا ـ پرونده اسماعیل گرامی مقدم، عضو و سخن‌گوی حزب اعتماد ملی، عضو شورای سردبیری روزنامه اعتماد ملی و مشاور مهدی کروبی به دادگاه انقلاب تهران ارجاع شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سحام، آقای گرامی مقدم که پس از گذراندن ۴۵ روز زندان انفرادی در بند ۲۰۹ زندان اوین، در ۱۸ شهریورماه به بند ۷ زندان اوین منتقل شد، با ۱۷ کیلو کاهش وزن و لرزش اندام‌های حرکتی مواجه شده است.

آقای گرامی مقدم که مجروح جنگ نیز هست، از بیماری قلبی و نابینایی رنج می‌برد، به طوری‌که سر وی در زندان به جسم سخت برخورد کرد و شکافت، اما ماموران بند، از انتقال وی به بیمارستان جلوگیری کردند و وی ناچار شد با کمک هم‌بندی‌هایش سر خود را با لباس‌ها و حوله‌های موجود در بند ۷ زندان اوین پانسمان کند!

حالا خانواده این زندانی سیاسی و عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفته‌اند که علی‌رغم ارجاع پرونده به دادگاه انقلاب و وصول نظریه پزشکی قانونی مبنی بر “عدم توانایی جسمی برای تحمل زندان”، متاسفانه هنوز دادگاه با درخواست تبدیل قرار بازداشت ایشان موافقت نکرده است.

اسماعیل گرامی مقدم، از اعضای سابق سپاه و نیز از مجروحان جنگ بوده است. وی پس از پلمپ دفتر حزب اعتماد ملی در حوادث انتخاباتی سال ۱۳۸۸، برای تحصیلات تکمیلی به هندوستان و مالزی رفته بود.

وی چند سالی است که از مشکل عدم بینایی مناسب، شدیدا رنج می‌برد و بیم آن می رود که در دوران بازداشت و زندان، از دسترسی به درمان مناسب و تخصصی بی بهره گردد. وی در حالی که از نارسایی قلبی نیز رنج می‌برد، از زمان بازداشت خود تنها یک‌بار به بهداری زندان اوین اعزام شده است.

این مشاور مهدی کروبی پس از بازداشت در فرودگاه امام خمینی تهران، مستقیما به زندان منتقل شد.

آقای گرامی مقدم در بند ویژه وزارت اطلاعات در زندان اوین، تحت فشار جسمانی و روحی برای اعتراف درباره “نامه کاندید های معترض به نیجه انتخابات سال ۸۸ به مقامات کاخ سفید” بوده است.

این نامه با ادعای رسانه‌های زنجیره‌ای سپاه پاسداران و غلام‌علی حدادعادل در مجلس شورای اسلامی رونمایی شده و در ادامه ادعاهای واهی دلواپسان و طیف وابسته به بیت رهبری ایران ارزیابی می‌شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید