خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۴, 13th of July 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۶/۲۴ ساعت ۱۴:۰۵:۱۰

    خانه  > اصناف, زندانیان  >  وزیر آموزش و پرورش: امیدواری برای آزادی معلمان پیش از ماه مهر

وزیر آموزش و پرورش: امیدواری برای آزادی معلمان پیش از ماه مهر

خبرگزاری هرانا ـ وزیر آموزش و پرورش می گوید که امیدوار است همکاران زندانی اش از آموزش و پرورش پیش از مهرماه آزاد شوند، این وعده را علی اصغر فانی درحالی روزگذشته در نشست رسانه ای خود با خبرنگاران مطرح کرد که اکنون تعدادی از معلمان و فعالان کانون های صنفی معلمان در زندان هستند و اتهاماتی چون اقدام علیه امنیت ملی متوجه شان شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از روزنامه قانون، معلمان زندانی از اعضای کانون های صنفی معلمان هستند که سه نفر از آنها به دنبال تجمعات ماه‌های اخیر معلمان در کشور دستگیر شده اند.

خانواده های معلمان زندانی در هفته های اخیر از نگرانی هایشان درباره زندانی بودن فرزند یا همسران‌شان گفته اند و حتی در هفته قبل، دیداری وی‍ژه با وزیر آموزش و پرورش برای پیگیری آزادی معلمان زندانی بوده اند. حداقل در یک دهه گذشته، اعتراضات صنفی معلمان همواره با حاشیه‌های بسیاری همراه بوده که منجر به دستگیری و زندانی شدن تعدادی از آنها شده است.

اما اکنون وزیر آموزش و پرورش گفته است که آزادی معلمان زندانی را پیگیری می کند.

او در پاسخ به سوال خبرنگاری در نشست خبری درباره فرهنگیان زندانی گفت: “چند روز پیش خانواده فرهنگیان زندانی شده درخواست دیدار با بنده را داشتند که موافقت کردم و آنها در این نشست گزارش‌هایی ارائه دادند. در حال پیگیری هستم و امیدوارم شاهد آزادی همکاران‌مان همزمان با بازگشایی مدارس باشیم”.

دیدار با خانواده فرهنگیان زندانی

علی اکبر باغبانی، رسول بداغی، مهدی بهلولی، محمد رضا نیک نژاد، محمود بهشتی و اسماعیل عبدی از جمله فرهنگیان زندانی هستند که به اتهاماتی در زندان به سر می برند.

اظهارات تازه وزیر آموزش و پرورش درباره احتمال آزادی این فرهنگیان به نوعی در ادامه دیدار هفته گذشته وی با خانواده‌های فرهنگیان زندانی بود.

در این دیدار که شامگاه روز سه شنبه ۱۷ شهریور در ساختمان اصلی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، عضو کابینه دولت تدبیر و امید بعد از شنیدن نقطه نظرات و مشکلات مطرح شده از طرف خانواده ها با اشاره به اصل استقلال قوا گفت که “بدون تردید دولت حوزه اختیاراتی دارد  و من به عنوان عضو کابینه دولت تدبیر و امید در حدود اختیارات قانونی برای پیگیری مشکلات همه همکاران فرهنگی به ویژه این معلمان تلاش خواهم کرد”.

فانی با اشاره به این که در دولت تدبیر وامید رویکردها در مواجهه با مطالبات مردم متفاوت با سال‌های قبل است، خاطرنشان کرده بود: “همه ما باید به قانون احترام بگذاریم و من هم به عنوان عضوی از این دولت از هیچ اقدامی برای کاستن از دغدغه‌های معلمان و خانواده هایشان کوتاهی نخواهم کرد. بر اساس گزارش پژواک مدرسه، در این دیدار مشاور وزیر در امور تشکل ها و رئیس مرکز حراست هم حضور داشتند و حال باید دید اظهارات تازه وزیر آموزش و پرورش برای آزادی معلمان قبل مهرماه رنگ واقعیت می گیرد یا خیر”.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید