خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۴, 24th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۶/۲۴ ساعت ۱۳:۲۲:۵۴

    خانه  > کارگران  >  مرگ روزانه ۵ نفر در حوادث ناشی از کار

مرگ روزانه ۵ نفر در حوادث ناشی از کار

خبرگزاری هرانا ـ معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از مرگ روزانه ۵ نفر در حوادث ناشی از کار خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صدا و سیما، سیدحسن هفده تن درحاشیه بازدید سرزده وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از چند کارگاه ساختمانی استان تهران در مصاحبه با خبرنگاران تعداد حوادث ناشی از کار سال گذشته را ۲۴ هزار حادثه برشمرد و گفت: “از این تعداد حادثه ۱۸۷۴ نفر جان خود را از دست داده اند”.

وی با بیان اینکه فقط ۴ درصد نیروی کار آموزش های لازم را در بخش ایمنی فرا گرفته اند، حل ریشه ای مسائل ایمنی را از مهمترین برنامه های وزارت تعاون در سال ۹۴ دانست و ابراز امیدواری کرد: “با پوشش آموزشی بیش از ۸۰ درصد نیروی کار در بخش ایمنی تعداد حوادث ناشی از کار به میزان قابل توجهی کاهش یابد”.

هفده تن با اشاره به اینکه کارفرمایان نیز برای ایمن سازی محیط کار وظایف مهمی برعهده دارند تاکید کرد: “مدیران واحدهای صنعتی و تولیدی باید بدانند مسئولیت مدنی و بیمه در حوادث منجر به فوت، رافع مسئولیت آنان نمی شود”.

وی با بیان اینکه آمار بیماری های شغلی منجر به فوت شش برابر حوادث ناشی از کار است از اجرای طرحی با مشارکت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و شرکت های دانش بنیان خبر داد و گفت: “با اجرای این طرح، مشاغل سخت از مشاغل زیان آور جدا می شود”.

هفده تن ازاینکه کارگران آلمانی ۳۰ سال بعد از بازنشستگی همچنان امید به زندگی دارند و کارگران ایرانی شاغل در کارهای سخت و زیان آور ۳ سال بعد از بازنشستگی به علت بیماری فوت می کنند، افزود: “در طرح جداسازی مشاغل سخت از زیان آور برای مشاغل سخت، فوق العاده سختی کار پرداخت می شود و برای مشاغل زیان آور به گونه ای عمل می شود که زیان اور بودن آن امحا شود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید