خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  انتقال سامان نسیم و یونس آقایان به دو زندان دیگر

انتقال سامان نسیم و یونس آقایان به دو زندان دیگر

خبرگزاری هرانا ـ دو زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی زنجان به ارومیه و مهاباد منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از موکریان، روز یکشنبه ۲۹ شهریورماه ۱۳۹۴ “سامان نسیم”، زندانی سیاسی اهل مریوان به زندان مرکزی ارومیه و “یونس آقایان”، زندانی اهل میاندوآب به زندان مهاباد منتقل شدند.

مسئولان، این دو زندانی را که پیشتر حکم اعدام آنها از طرف دیوان عالی کشور تایید شده بود، روز گذشته بدون ذکر دلیل و اطلاع قبلی از زندان زنجان انتقال داده اند.

نسیم و آقایان را به همراه ۴ زندانی سیاسی به نام های “سیروان نژاوی”، “ابراهیم عیسی پور”، “علی و حبیب افشاری” اواخر بهمن ماه سال گذشته به منظور اجرای حکم اعدام از بند ۱۲ زندان مرکزی ارومیه خارج کردند که پس از ۴ ماه بی خبری روشن شد این دو روانه زندان زنجان شده اند.

با گذشت چند روز خانواده “علی و حبیب افشاری” اجرای حکم اعدام فرزندشان را تایید کردند ولی مسئولان قضایی و منابع رسمی تاکنون اجرای این احکام را تایید نکرده اند و جنازه این دو را به خانواده آنها تحویل نداده اند.

همچنین اوایل سال جاری طی تماس با خانواده مشخص شد “سیروان نژاوی” و “ابراهیم عیسی پور” به زندان مرکزی تبریز منتقل شده اند پس از گذشت چند ماه حکم اعدام سیروان نژاوی ۱۸ مردادماه ۱۳۹۴ در زندان مرکزی تبریز اجرا شد و بلافاصله جنازه وی به خانواده تحویل داده شد، اما ابراهیم عیسی پور بار دیگر به زندان ارومیه برگردانده شد و گفته میشود دیوان عالی کشور حکم اعدام این زندانی سیاسی کرد را به ۱۹ سال زندان کاهش داده است.

علی خالدی، وکیل مدافع سامان نسیم پیشتر عنوان کرده بود، دیوان عالی کشور اعاده دادرسی سامان را که به اتهام محاربه و عضویت در احزاب مخالف محکوم شده است، پذیرفته است و پرونده وی مورد رسیدگی مجدد قرار خواهد گرفت.

موکریان همچنین گزارش کرده بود مسئولان زندان زنجان طی ابلاغ حکمی به آقایان، اعلام کردند حکم اعدام وی به حبس ابد کاهش یافته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید