خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  تهمت و آزار کلامی آتنا فرقدانی را وادار به اعتصاب غذا کرد

تهمت و آزار کلامی آتنا فرقدانی را وادار به اعتصاب غذا کرد

خبرگزاری هرانا – تهمت و آزار کلامی از سوی زندانبان ها، آتنا فرقدانی فعال مدنی بند زنان اوین را وادار به اعتصاب غذای سه روزه کرد، وی تأکید کرده است که در صورت ادامه این رفتارها اعتصاب غذایش را از سر خواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، آتنا فرقدانی که به دلیل دست دادن با وکیلش در ملاقات، با اتهام “رابطه نامشروع مادون زنا” روبرو شده است، پس از درج این اتهام در برگه صورت وضعیت زندان، به طور مکرر از سوی زندانبان ها با طعنه و کنایه مورد تهمت و آزار کلامی واقع می شود، به گفته مادر این فعال مدنی، دخترش طی روزهای گذشته در اعتراض به این آزارها اقدام به اعتصاب غذای سه روزه کرده است.

مادر آتنا فرقدانی در این ارتباط به گزارشگر هرانا گفت: “این هفته که به ملاقات آتنا رفتیم از نظر جسمی و روحی به هم ریخته بود و آنجا فهمیدیم که بدون اینکه ما خبردار شویم سه روز در اعتصاب غذا بوده است، دلیلش هم این بوده که پس از ماجرای دست دادن با وکیلش اتهام دروغین رابطه نامشروع را وارد پرونده اش کردند و زندانبان ها عمدا حتی موقع انتقال به بیمارستان هم با نیش و کنایه به وی تهمت می زنند، به دلیل بیماری لنفی و خونی که دارد اوضاع جسمی خوبی هم ندارد و اعتصاب غذا واقعا نگران کننده است.”

آتنا فرقدانی در اعتراض به این مسئله خواستار حذف این اتهام از پرونده و یا رسیدگی فوری به آن شده است.

مادر آتنا فرقدانی چنین رفتارهایی به صرف یک “اتهام دروغین” را “غیرقانونی و غیرشرعی” خواند که موجب آزار دخترش در محیط زندان شده است.

آتنا فرقدانی نقاش و فعال مدنی، روز شنبه ۲۳ خرداد ماه، زمانی که برای ملاقات وکیلش محمد مقیمی در زندان فراخوانده شده بود، به دلیل دست دادن با وکیل، با اتهام “رابطه نامشروع مادون زنا” مواجه شد و وکیل وی نیز بازداشت و به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد، این اقدام اعتراض تعداد زیادی از وکلا را در پی داشت.

خانم فرقدانی که از بیستم دی‌ماه سال ۱۳۹۳ زندانی ست، در دادگاهی به ریاست قاضی صلواتی، به دوازده سال و ۹ ماه زندان محکوم شد، اتهام‌های او “توهین به نمایندگان مجلس از طریق نقاشی”، “تجمع و تبانی با افراد ضدانقلاب” و “توهین به رهبر جمهوری اسلامی” عنوان شده است.

آتنا فرقدانی سال گذشته پس از دو ماه حبس در زندان سپاه پاسداران، گفته بود که نقاشی‌های انتقادی‌اش محور اصلی بازجویی‌ها از او بوده است، وی هم اکنون در بند زنان زندان اوین نگهداری می شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید