خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  اسماعیل گرامی مقدم؛ محرومیت از درمان و امکان صدور حکم جدید

اسماعیل گرامی مقدم؛ محرومیت از درمان و امکان صدور حکم جدید

خبرگزاری هرانا – از اعزام اسماعیل گرامی مقدم، سخن‌گوی حزب اعتماد ملی، عضو شورای سردبیری روزنامه اعتماد ملی و زندانی سیاسی بند هفت زندان اوین با وجود مشکلات جسمی و بیماری ها به بیمارستان جلوگیری می شود و امکان صدور حکمی جدید علاوه بر حکم پیشین او برایش وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، از اعزام دکتر اسماعیل گرامی مقدم، زندانی سیاسی، سخن‌گوی حزب اعتماد ملی و عضو شورای سردبیری روزنامه اعتماد ملی علی رغم مشکلات جسمانی، نارسایی بینایی و شکستگی پیشانی که اخیرا بر اثر مشکلات بینایی و برخورد با اجسام سخت پیدا کرده به بیمارستان علی رغم تقاضای ایشان جلوگیری می شود. همچنین با توجه به گشوده شدن پرونده جدیدی برای ایشان در دستگاه قضایی، احتمال صدور حکم جدیدی برای ایشان وجود دارد.

یک منبع مطلع در این ارتباط به خبرنگار هرانا گفت که اسماعیل گرامی مقدم در بازداشت موقت به سر می برد و پرونده ایشان در شعبه یک دادسرای اوین در حال بررسی است.

اخبار رسانه ها حاکی از آن است که وزارت اطلاعات شاکی جدید حسن روحانی است

پیشتر نیز رسانه ها اعلام کرده بودند که اسماعیل گرامی مقدم نماینده سابق مجلس ایران، عضو شورای سردبیری روزنامه اعتماد ملی و سخن‌گوی این حزب که روز اول مردادماه سال‌جاری پس از تحمل ۴۵ روز زندان انفرادی در بند ۲۰۹ زندان اوین، به بند ۷ این زندان منتقل شد، به دلیل نارسایی بینایی و کم‌سویی چشمان خود، با جسم سخت برخورد کرده و با شکستگی پیشانی خود مواجه شده است.

این در حالی است که ماموران بند ۷ زندان اوین علی‌رغم مشاهده شکستگی پیشانی وی، از اعزام وی به بهداری زندان اوین خودداری کردند.

این مشاور مهدی کروبی پس از شکستگی پیشانی و عدم اعزام به بهداری زندان اوین، توسط هم‌بندیان خود به صورت موقت مورد درمان قرار گرفت و هم‌چنان از اعزام وی به بهداری جلوگیری شده است.

آقای گرامی مقدم پس از پلمپ دفتر حزب اعتماد ملی در حوادث انتخاباتی سال ۱۳۸۸، برای تحصیلات تکمیلی به هندوستان و مالزی رفته بود.

وی چند سالی است که از مشکل عدم بینایی مناسب شدیدا رنج می‌برد و بیم آن می رود که در دوران بازداشت و زندان، از دسترسی به درمان مناسب و تخصصی بی بهره گردد.

وی در حالی که از نارسایی قلبی نیز رنج می‌برد، از زمان بازداشت خود تنها یک‌بار به بهداری زندان اوین اعزام شده است.

آقای گرامی مقدم در طول ۴۵ روز زندان انفرادی خود در بند ۲۰۹ زندان اوین، ۱۷ کیلو کاهش وزن پیدا کرده و دچار لاغری مفرط و لرزش اندام‌های حرکتی از جمله لرزش دست و پای خود شده است.

یکی از هم‌بندیان وی می‌گوید: “از زمان بازداشت آقای گرامی مقدم در فرودگاه امام خمینی (۲۶ تیرماه ۱۳۹۴)، ماموران زندان اوین از تحویل لباس و پوشاک توسط خانواده به وی جلوگیری کرده‌اند و هم‌بندیان وی ناچار شده‌اند که لباس‌های خود (از جمله لباس زیر) را برای استفاده به وی بدهند”.

گفتنی است این مشاور مهدی کروبی پس از بازداشت در فرودگاه امام خمینی تهران، مستقیما به زندان منتقل شد.

حکم ۵ سال زندان غیابی آقای گرامی مقدم پس از انتقال به زندان اوین، به وی ابلاغ شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید