خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  مزایده یک بهداری در بیدخت از سوی شهرداری / تصویر

مزایده یک بهداری در بیدخت از سوی شهرداری / تصویر

خبرگزاری هرانا ـ پس از تصرف و تخریب نخستین بهداری شهرستان بیدخت در سال گذشته، اخیراً در اقدامی تازه از سوی شهرداری این شهر به مزایده گذاشته شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مجذوبان نور، زمین این بهداری در زمان آقای صالح‌علیشاه، توسط این قطب سلسلهٔ نعمت‌اللهی گنابادی برای انجام امور درمانی واگذار و تجهیزات درمانی آن نیز توسط دراویش تأمین شده بود.

اما با وجود نیت و قصد واگذار کننده مبنی بر تخصیص زمین و ساختمان به امور درمانی، بنای این بهداری که نخستین بهداری شهرستان بیدخت بوده است، مردادماه سال ۹۳ برای احداث ساختمان تجاری توسط شهرداری تخریب شد و اخیراً در اقدامی تازه از سوی شهرداری شهرستان بیدخت به مزایده گذاشته شده است.

در پلاکاردی که توسط مأموران شهرداری بر روی درب بهداری بیدخت نصب گردیده، آمده است: “به استناد مصوبهٔ شورای اسلامی شهر این ملک به صورت کلی یا بصورت قطعات تفکیکی از طریق مزایدهٔ کتبی به فروش می‌رسد”.

گفتنی است دست‌اندازی به اموال و حریم بزرگان و پیروان طریقت نعمت‌اللهی گنابادی به طور سازماندهی شده بعد از فاجعهٔ حمله به دراویش و تخریب حسینیهٔ شریعت در قم رشد چشمگیر یافت و پس از آن علاوه بر تخریب حسینیه‌های دراویش در شهرهای بروجرد و اصفهان، بخشی از موقوفات این سلسله و اموال شخصی بزرگان آن به بهانه‌های مختلف تحت تصرف قرار گرفته است که از جملهٔ آن‌ها می‌توان به تصرف منازل بزرگان این طریقت در شهر بیدخت، تصرف قسمت‌هایی از مزار سلطانی بیدخت، مرقد بزرگان این سلسله و ممانعت از فعالیت کارخانهٔ شیر سلطانی اشاره کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید