خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  بخشش یک محکوم به اعدام

بخشش یک محکوم به اعدام

خبرگزاری هرانا ـ یک زندانی محکوم به قصاص، با رضایت خانواده مقتول از چوبه دار رهایی یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از روزنامه اعتماد، پسری که چهار سال پیش یکی از دوستان خود را هنگام شوخی با چاقو به قتل رسانده بود با رضایت اولیای دم از اعدام نجات یافت، ۲۷اسفند ۹۱ پلیس از وقوع یک فقره مرگ مشکوک در یکی از بیمارستان‌های تهران با خبر شد و تیمی از کارآگاهان را به محل اعزام کرد.

با حضور کارآگاهان مشخص شد پسری جوان به دلیل اصابت چاقو به گردنش به بیمارستان منتقل شده اما به دلیل شدت جراحات جان خود را از دست داده است.

در تحقیقات میدانی نیز مشخص شد پسر ۲۵ ساله به نام میثم مقتول را به بیمارستان آورده است.

به این ترتیب میثم به عنوان متهم اصلی قتل دستگیر شد، همزمان با انتقال او به پایگاه دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ، پرونده‌ای نیز با موضوع “قتل عمد” تشکیل شد و رسیدگی به آن در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.

با آغاز بازجویی‌ها، متهم به قتل دوست خود اعتراف کرد و درباره جزییات آن گفت: “ما هر دو در پیتزافروشی کار می‌کردیم، روز حادثه علی به شوخی به من گفت زود باش ساندویچ را درست کن، او یک تیغ موکت بر را به سمت من پرتاب کرد، من هم به شوخی چاقویی را که در دستم بود به سمتش پرتاب کردم اما چون او سرش را تکان داد، چاقو به گردنش خورد و به‌شدت دچار خونریزی شد، من علی را به بیمارستان بردم اما به دلیل شدت جراحات فوت کرد”.

با اعتراف متهم، پرونده برای صدور حکم به شعبه ۱۱۳ وقت دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد.

متهم در جلسه دادگاه نیز اعترافات خود را تکرار کرد و با توجه به درخواست قصاص از سوی اولیای دم، قضات حکم اعدام او را صادر کردند.

با تایید حکم در دیوان عالی کشور و در حالی که قرار بود متهم اعدام شود، خانواده مقتول از خون فرزند خود گذشتند تا متهم ۲۵ ساله از اعدام رهایی یابد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید