خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  تعیین زمان دادگاه تجدیدنظر مصطفی عزیزی

تعیین زمان دادگاه تجدیدنظر مصطفی عزیزی

خبرگزاری هرانا – جلسه رسیدگی به پرونده مصطفی عزیزی نویسنده و هنرمند زندانی در مرحله تجدیدنظر، بیست و نهم شهریور برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، فرزند آقای عزیزی با اعلام این مطلب نوشته است: “دادگاه تجدید نظر پدرم، مصطفی عزیزی، که در زندان اوین است، روز ۲۹ شهریور ساعت ۱۰ صبح به وقت تهران برگزار می‌شود.”

پرونده‌‌‌ی این نویسنده زندانی اوایل مردادماه به شعبه‌ی‌ ۵۴ دادگاه تجدیدنظر مستقر در دادگاه انقلاب به ریاست قاضی پورعرب ارسال شده بود.

آقای عزیزی، ۱۱ خردادماه توسط شعبه‌ی ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی، به اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور”، “تبلیغ علیه نظام” و “توهین به رهبری” محاکمه و به تحمل ۸ سال حبس تعزیری محکوم شد.

مصطفی عزیزی، ۵۳ ساله، نویسنده‌ی مجموعه داستان “من ریموند کارور هستم” و تهیه‌کننده‌ی تلویزیون ایران بود که از سال ۲۰۱۰ به کانادا مهاجرت کرده بود. وی اندکی پس از بازگشت به ایران، در ۱۲ بهمن ماه سال گذشته، بازداشت شد.

آقای عزیزی یک ماه اول بازداشت خود را در بند دو الف زندان اوین، تحت نظر سپاه پاسداران، به سر برد و هم ‌اکنون در اندرزگاه ۸ این زندان به سر می‌برد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید