خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  حکم ۱۲نفر از مربیان عرفان «حلقه» صادر شد

حکم ۱۲نفر از مربیان عرفان «حلقه» صادر شد

خبرگزاری هرانا – ۱۲ نفر از مربیان عرفان حلقه مجموعا به ۲۴ سال حبس و حدود یکصد میلیون تومان رد مال محکوم شدند.

به گزارش هرانا به نقل از مشرق؛ تعداد ۴۰ نفر از فعالین حوزه عرفان حلقه و مربیان آنکه اقدام به برپایی کلاس کرده بودند و در حین برگزاری کلاس دستگیر شدند که ۱۲ نفر از آنان محاکمه و محکوم شدند.

این ۱۲ نفر از مسترهای عرفان حلقه بودند ک بعد از دستگیری محمد علی طاهری بنیانگذار این مکتب عرفانی اقدام به برگزاری کلاس کردند که به همین منظور پرونده‌ای برای آنان در دادگاه تشکیل شد و این ۱۲ نفر را مجموعا به ۲۴ سال حبس و حدود یکصد میلیون تومان رد مال محکوم کرد.

از آنجایی که اتهام اصلی این افراد توهین به مقدسات بوده است، با توجه به میزان اتهام، یک تا پنج سال حبس و به علت تحصیل مال نامشروع محکوم به رد مال شدند.

همچنین دو نفر از فعالان این حوزه که در تجمعات چند ماه اخیر در حمایت از محمدعلی طاهری در مقابل دادگاه انقلاب، زندان اوین و روبروی دفتر حقوق بشر سازمان ملل در ایران حضور داشتند، هر کدام به یک سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق به اتهام اخلال در نظم عمومی محکوم شدند.

این منبع در ادامه این گزارش نوشت، محمدعلی طاهری که به اتهام توهین به مقدسات در حال گذراندن دوران محکومیت خود در زندان اوین است، هم اکنون پرونده افساد فی الارض وی در دست بررسی است و سه تن از مراجع تقلید طی استفتائاتی که از سوی دستگاه قضا صورت گرفته است، حکم ارتداد طاهری را صادر کرده‌اند که دادگاه وی نیز روز بیستم اسفند ماه در دادگاه انقلاب برگزار شد.

این خبرگزاری افزود، طی ماه‌های اخیر جریان‌های وابسته به عرفان حلقه در داخل و خارج از کشور ادعاهایی را در مورد وضعیت بد جسمانی محمدعلی طاهری منتشر کرده‌اند، این ادعا‌ها تا حدی پیش رفته است که حتی چندی پیش برخی از مرگ وی خبر دادند و اخیراً هم طرفداران عرفان حلقه با شنیدن خبر محاکمه طاهری و اوج‌گیری مجدد برخی شایعات و ادعا‌ها در مورد وضعیت جسمی بد وی به دنبال پیگیری وضعیت او بودند. با این وجود از حاشیه این دادگاه فیلمی در فضای مجازی روز یک‌شنبه ۲۵ اسفند منتشر شد که نشان از سلامت کامل نامبرده دارد، در این فیلم نشان داده می‌شود که همسر طاهری در کنارش حضور دارد و سپس علیزاده طباطبایی و یکی دیگر از وکلای وی در کنار او حضور می‌یابند.

کاربری که این فیلم سه دقیقه را در فضای مجازی قرار داده، در توضیحات فیلم آورده است: «دیداری کاملاً غیر منتظره و روبرو شدن با استاد طاهری در راهروی دادگاه. وضعیت استاد خوب است و برخلاف آنچه گفته می‌شود، استاد -همان طور که در فیلم مشخص است- در شرایط بسیار خوبی به سر می‌برد، در دادگاه همسر استاد در کنار ایشان نشسته بود، آقای علیزاده هم بودند، اما به خاطر دلایل امنیتی جرأت نکردم به سمتشان بروم.»

بیش از این، ۱۶ نفر از مربیان عرفان حلقه در مجموع به ۳۷ سال حبس و ۱۳۰ میلیون تومان ردّ مال محکوم شده بودند، این در حالی است هر یک از آن‌ها با توجه به میزان جرم به یک تا پنج سال حبس و به علت تحصیل مال نامشروع -به فراخور درآمد حاصله- محکوم به رد مال شدند و به علت کشف مشروبات الکلی برخی از آن‌ها نیز محکوم به جریمه نقدی شدند.

لازم به ذکر است که برخی از شاگردان آقای طاهری این فیلم را کاملا ساختگی و متعلق به مدتها پیش از اعتصاب غذای ایشان می دانند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید