خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  امیر امیرقلی در دهمین ماه بازداشت بدون دادگاه

امیر امیرقلی در دهمین ماه بازداشت بدون دادگاه

خبرگزاری هرانا – با گذشت بیش از نه ماه از بازداشت امیر امیرقلی، زندانی سیاسی بند هشت زندان اوین، او با عدم برگزاری دادگاه و همچنین عدم تبدیل قرار بازداشت روبروست.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران،  علی (امیر) امیرقلی، زندانی سیاسی بند هشت زندان اوین پس از گذشت بیش از نه ماه از بازداشت با عدم برگزاری دادگاه روبروست و قرار بازداشت این فعالن سیاسی نیز به وثیقه تبدیل نمی شود..

پیشتر قرار بود دادگاه این فعال سابق دانشجویی در دوم خرداد ماه در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران برگزار شود که با وجود اعزام وی برگزار نشد و تاریخ جدید محاکمه نیز از سوی قاضی صلواتی اعلام نشده است.

شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب و پیشتر شعبه ۶ بازپرسی اوین، با وجود ماهیت مسالمت آمیز فعالیت های امیرقلی تا کنون او را در وضعیت بلاتکلیف نگاه داشته و با عدم برگزاری دادگاه، از تبدیل قرار بازداشت به قرار وثیقه و آزادی موقت وی تا صدور و قطعی شدن حکم خودداری کرده اند.

امیر امیرقلی فعال دانشجویی سابق در تاریخ ۱۰ آذرماه سال گذشته بازداشت شد و حدود دو ماه در انفرادی های بند ۲۰۹ اوین و تحت بازجویی بود و پس از پایان بازجویی ها به بند هشت زندان اوین منتقل شد.

اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور، فعالیت تبلیغی علیه نظام، توهین به مقدسات و توهین به رهبری اتهاماتی بود که از سوی بازپرس ناصری در شعبه ۶ بازپرسی دادسرای اوین به وی تفهیم شد.

به گفته یکی از نزدیکان، اتهام اجتماع و تبانی و فعالیت تبلیغی به دلیل شرکت امیر امیرقلی در تجمعات حمایت از کوبانی و اتهام توهین به مقدسات و توهین به رهبری به علت مطالبی بود که در فیسبوک شخصی‌اش به اشتراک گذاشته بود.

امیر امیرقلی پیشتر به دلیل فعالیتهای سیاسی و دانشجویی در شهریور سال ۸۷ بازداشت و متعاقب آن از دانشگاه نیز اخراج شد، وی هم اکنون در دهمین ماه بازداشت در بند هشت زندان اوین نگهداری می شود.

چندی پیش نیز خبر گزیدگی این فعال سیاسی توسط ساس های بند هشت زندان اوین توسط هرانا منتشر شده بود.

بند هشت در حال حاضر یکی از بدترین بندهای زندان اوین است که تعداد زیادی از زندانیان سیاسی و عقیدتی بر خلاف اصل تفکیک جرائم و در ازدحام و بدون کمترین امکانات در آن نگهداری می شوند.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید