خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  سعید حسین زاده؛ محروم از خدمات پزشکی علی رغم بیماری

سعید حسین زاده؛ محروم از خدمات پزشکی علی رغم بیماری

خبرگزاری هرانا – سعید حسین زاده، فعال مدنی زندانی در بند هفت زندان اوین با وجود وضعیت نابسامان جسمانی و رنج بردن از بیماری مختلف، از دسترسی به امکانات پزشکی محروم است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، فعال مدنی زندانی در بند هفت زندان اوین، محمدسعید حسین زاده که چندی پیش حکم هفت سال حبس او در دادگاه تجدیدنظر تائید شده است، با وجود وضعیت نابسامان جسمانی و علی رغم پیگیری خانواده از دسترسی به درمان و امکانات پزشکی محروم است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از منابع مطلع، این فعال مدنی زندانی از بیماریهایی چون ناراحتی قلبی، روماتیسم و درد مفاصل رنج می برد که به گفته منابع آگاه بیماری هایی هستند که سعید حسین زاده در بند دو الف سپاه پاسداران و در زمان بازداشت در این بند بدانها مبتلا شده است.

همچنین بنا به همین گزارش و علی رغم تلاشهای خانواده این فعال مدنی در بند و خود او تا به حال امکان دسترسی به بیمارستان برای این زندانی بند هفت زندان اوین مقدور نبوده است. گزارشها حاکی از آن است که چندین بار وضعیت جسمانی این فعال مدنی در زندان دگرگون شده و ایشان به درمانگاه زندان منتقل شده و در حالت اورژانس بوده اند. اما به بیمارستان منتقل نشده است.

این منبع مطلع همچنین با ذکر این مسئله که یک بار مسئولین زندان قصد بردن این فعال مدنی به بیمارستان را داشتند گفت که قصد ایشان بردن او با دستبند و لباس زندان و به شکلی توهین آمیز بوده که با مخالفت این فعال مدنی در بند روبرو شده است.

گفتنی است که برای این فعال مدنی بیست و یک ساله پیشتر وثیقه سی میلیون تومانی صادر شده، اما این قرار وثیقه هیچ گاه اجرایی نشده است و پس از قطعی شدن حکم و علی رغم تلاشهای خانواده او، ایشان موفق به دیدار قاضی زرگر، فاضی شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر نشده اند.

منابع مطلع به هرانا اعلام کردند که علیرغم پرونده این فعال مدنی در بند که در ابتدا سبک تلقی می شد، مسائل غیرحقوقی مرتبط با وضعیت او در زندان و برخوردها با مسئولین زندان موجب این حکم سنگین شده است.

سعید حسین زاده در مهرماه ۱۳۹۳ توسط ماموران سپاه در منزل شخصی‌اش دستگیر و به سلول‌های انفرادی بند ۲-الف زندان اوین منتقل شد.

وی در دادگاه بدوی و توسط قاضی مقیسه در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی به اتهام اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت داخلی کشور و توهین به رهبر جمهوری اسلامی ایران به هفت سال زندان محکوم شده بود. حکمی که در مرحله تجدیدنظر و در شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر توسط قاضی زرگر تائید شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید