خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  انتقال محمدامین آگوشی به قرنطینه زندان زاهدان

انتقال محمدامین آگوشی به قرنطینه زندان زاهدان

خبرگزاری هرانا – محمدامین آگوشی به قرنطینه زندان زاهدان منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمد امین آگوشی زندانی زندان زاهدان، از روز چهارشنبه هفته گذشته یازدهم شهریورماه بدون ارائه دلیل مشخصی از بند به قرنطینه زندان زاهدان انتقال یافت، این اتفاق پس از آن روی داد که وی به دلیل مصاحبه هایی درباره خودکشی دخترش، از سوی حفاظت زندان زاهدان مورد بازجویی قرار گرفته بود.

این زندانی نهم تیرماه پس از اعزام به یک مرخصی غیرمنتظره دریافت که دخترش به دلیل مشکلات روحی خودکشی کرده و وی باید برای تحویل گرفتن جنازه وی به پزشکی قانونی پیرانشهر مراجعه کند، وی در گفتگویی با هرانا دلیل خودکشی فرزندش را مشکلات روحی ناشی از زندانی بودن پدر عنوان کرده بود.

آقای آگوشی درباره دلایل خودکشی دخترش گفته بود: “من که چند سال است زندانی هستم و همسرم هم سال گذشته پس از یک ماه بستری بودن و کما از دست رفت و تمام مدت هم دخترم بالای سرش حاضر بود، الان بچه ها با حضور سرپرست مشکل دارند چه برسد به دختر جوانی که مادرش را از دست داده و پدرش هم در زندان است.”

به گفته آقای آگوشی، دخترش پس از مرگ مادر و مشکلات روحی و مالی ناشی از نبود پدر به افسردگی دچار شده بود، ولی آن را از پدر زندانی اش پنهان کرده و حتی یک بار اقدام ناموفق به خودکشی داشته که پدرش در زندان از آن بی اطلاع بوده است.

محمدامین آگوشی به همراه ایرج محمدی و احمد پولادخانی اهل پیرانشهر به اتهام جاسوسی به نفع حکومت اقلیم کردستان و محاربه از طریق همکاری با گروه‌های معاند نظام در سال ۸۶ بازداشت شدند.

وی پس از تحمل بیش ۷ ماه انفرادی به زندان مرکزی ارومیه منتقل شد و پس از برگزاری دادگاه در شعبه دوم دادگاه نظامی (سازمان قضایی نیروهای مسلح) به اعدام از طریق تیرباران محکوم شد.

حکم صادره در شعبه ۳۱ دیوان عالی کشور عینا تائید شد اما مجددا پرونده ایشان به جریان افتاده و با ارجاع به شعبه یکم دادگاه نظامی وی به همراه دو متهم دیگر به ۱۰ سال حبس و تبعید به زندان زاهدان محکوم شد.

 

 

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید