خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های دینی  >  مصادره منزل مسکونی یکی از اعضای جمعیت ال یاسین – متن دادنامه

مصادره منزل مسکونی یکی از اعضای جمعیت ال یاسین – متن دادنامه

خبرگزاری هرانا – منزل مسکونی فاطمه زندی، از اعضای گروه موسوم به “جمعیت ال یاسین” توسط ستاد اجرایی فرمان امام خمینی مصادره شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر درایران، یک باب منزل مسکونی فاطمه زندی، از اعضای گروه موسوم به “جمعیت ال یاسین” توسط ستاد اجرایی فرمان امام خمینی در تهران به نفع این ستاد اجرایی مصادره و تغییر سند داده شده است.

فاطمه زندی از اعضای جمعیت ال یاسین و شاگردان پیمان فتاحی معروف به استاد ایلیا است که سابقه کار در نشریه موفقیت را دارد. پس از تعطیلی این نشریه و تحت تعقیب قرار گرفتن از کشور خارج شده و از طریق پناهندگی در کشور سوئد اقامت دارد.

فاطمه زندی به خبرنگار هرانا در ارتباط با خانه مصادره شده ایشان می گوید: “دو سال پیش هنگامی که خواهرم برای انجام کارهای مربوط به فروش ملک اقدام می کنند متوجه می شوند که از ستاد اجرایی فرمان امام حکم توقیف منزل آمده است.”

این عضو جمعیت موسوم به “ال یاسین” در ادامه، گفتند “بنا بر اعلام نامه ای نوشته شده از سوی وزارت اطلاعات به دلیل اینکه این خانم و همسرشان اقای محسن نمکیان در فرقه ال یاسین عضو هستند ملک ایشان باید مصادره بشود.”

فاطمه زندی در پاسخ سوالی در ارتباط با پیگیری مسئله در طول دو سال گذشته گفت: “در طی این دوسال پیگیری ها به جایی نرسیده و سند ایشان باطل و به نام ستاد اجرایی فرمان امام صادر شده است.”

لازم به ذکر است که تا به حال هیچ دادگاهی برای مالک اصلی این خانه یعنی فاطمه زندی برگزار نشده و ایشان سابقه بازداشت نیز ندارد و پیش از بازداشت از کشور خارج شده است.

خانم زندی “اداره ادیان وزارت اطلاعات” را نهاد اصلی برخورد کننده با ایشان دراین مسئله می داند.

در پرونده مربوط به مصادره منزل فاطمه زندی، گروه “جمعیت ال یاسین” با عنوان “فرقه” معرفی شده و ازدواج فاطمه زندی و محسن نمکیان با عنوان ازدواج “تشکیلاتی” شناخته شده است.

ژینوس شریف رازی، وکیل پایه یک دادگستری با تائید مطالب مربوط به پرونده مصادره منزل فاطمه زندی از مبنای حقوقی چنین عملی اظهار بی اطلاعی کرد.

متن دادنامه منجر به مصادره منزل فاطمه زندی به شرح زیر است:

بسمه تعالی

شماره دادنامه ۹۳۰۹۹۷۰۲۶۰۴۰۰۴۰۴

به تاریخ ۱۶/ ۱۰ / ۹۳ ددر وقت پرونده کلاسه ۹۰/۲۵۲ تحت نظر است دادگاه با بررسی اوراق و محتویات پرونده ختم رسیدگی را اعلام و به شرح ذیل مبادرت به صدور رای می نماید .

در این پرونده حسب گزارش شماره س/۳۳/الف/۵۵۶۹۱۲۴۹۱۶۲  مورخ ۲۱/۸/۹۰ ستاد اجرایی فرمان امام ره شش دانگ یک دستگاه اپارتمان پلاک ثبتی ۳۸۹۱/۴۹ اصلی مفروز و مجزا شده از پلاک فرعی از اصلی بخش ۳ تهران ثبت اسناد ولیعصر متعلق به خانم فاطمه زندی شناسایی گردیده که از اعضای فرقه رام الله بوده لذا دادگاه بنا به مراتب فوق الاشعار و جهت جلوگیری از افراد سود جو و فرصت طلب و عدم حضور مالک در کشور که طی سالیان متمادی اموال وی رها و بلا تصدی می باشد . پس از دعوت مشار الیهم از طریق جراید کثیر الانتشار و استعلامات به عمل امده از اداره ثبت اسناد و املاک و مراجع ذیربط مستندا به مواد  ۵  و  ۱۳  ایین نامه نحوه رسیدگی به پرونده های موضوع اصل ۴۹ قانون اساسی حکم به تملک رقبه فوق و اموال وی را به نفع ستاد اجرایی حضرت امام ره صادر و اعلام نموده تا پس از قطعیت حکم با نظارت کارشناسی نسبت به ارزیابی ملک و اموال مشار الیهم اقدام و وجه مورد نظر در صندوق امانی نگهداری به محض مراجعه وی و افراد ذینفع به انها مسترد گردد رای صادره غیابی و ظرف دو ماه پس از ابلاغ قابل واخواهی در این دادگاه می باشد .

محمد تدین قاضی پرونده

مطالب مرتـبط

یک نظر

  1. ممنونیم از بابت انتشار اخبار ال یاسین

نظر بگذارید