خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  افشین بایمانی؛ بیماری حاد قلبی و شانزده سال زندان بدون مرخصی

افشین بایمانی؛ بیماری حاد قلبی و شانزده سال زندان بدون مرخصی

خبرگزاری هرانا – افشین بایمانی، زندانی سیاسی زندان رجائی شهر کرج، در حالی شانزدهمین سال زندان خود را سپری می کند که با وجود ابتلا به بیماری حاد قلبی، از مرخصی و یا امکان اعزام به بیمارستان در تمام طول این سالها محروم بوده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، زندانی سیاسی افشین بایمانی که شانزدهمین سال حبس خود را آغاز کرده است، با بیماری حاد قلبی دست به گریبان بوده و از درد شدید قلبی رنج می برد. این زندانی سیاسی در تمام طول این سالها از امکان مرخصی و یا اعزام به بیمارستانی در خارج از زندان جهت درمان بیماری قلبی خود محروم بوده است.

همچنین پیشتر رسانه ها از نیاز این زندانی سیاسی محبوس در زندان رجائی شهر به عمل قلب باز خبر داده بودند.

دوران زندان برای افشین بایمانی که متأهل و پدر دو فرزند است علاوه بر مشکلات جسمی نظیر بیماری قلبی و سنگ کلیه ، مسائل عدیده ای را نیز برای همسر و دخترش ایجاد کرده است.

زندانی میانسالی که در زمان بازداشت جوانی بیست و چند ساله بود به دلیل دوری راه طی پانزده سال امکان ملاقات مستمر با همسر و فرزندانش را نیز نداشته است.

افشین بایمانی زندانی سیاسی سالن ۱۲ زندان رجایی شهر کرج، در ۱۵ شهریور ۱۳۷۹ به جرم کمک به فرار برادر خود «مهدی بایمانی» که با سازمان مجاهدین خلق مرتبط بود بازداشت و به اعدام محکوم شد، این حکم در دادگاه تجدید نظر تایید شد اما پس از ۶ سال حکم وی به حبس ابد تقلیل یافت.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید