خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اعدام, زندانیان  >  توقف حکم اعدام حبیب الله لطیفی با عفو رهبری

توقف حکم اعدام حبیب الله لطیفی با عفو رهبری

خبرگزاری هرانا – حکم اعدام زندانی سیاسی حبیب الله لطیفی با عفو رهبری متوقف شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حکم اعدام زندانی سیاسی، حبیب الله لطیفی پس از تقاضاهای مردمی و عفو رهبری جمهوری اسلامی متوقف شد.

محمدصالح نیکبخت وکیل این زندانی سیاسی با اعلام این خبر به خبرگزاری هرانا اعلام کرد که مجازات این زندانی سیاسی به زودی از اعدام تبدیل به مجازات دیگری خواهد شد.

لازم به ذکر است که حبیب الله لطیفی از زمان بازداشت در سال ۸۶ تا امروز به دلیل داشتن مجازات اعدام هیچگاه نتوانسته از امکان مرخصی استفاده کند.

حبیب الله لطیفی دانشجوی سال آخر رشته مهندسی صنایع در دانشگاه ایلام، روز اول آبان سال ۱۳۸۶ بازداشت شد و پس از تحمل بیش از سه ماه انفرادی و شکنجه جسمی از سوی شعبهٔ اول دادگاه انقلاب اسلامی سنندج به ریاست قاضی حسن بابایی به اتهام محاربه و افساد فی الارض به اعدام محکوم شد.

حکم اعدام او با اعتراض وکلای او برای دادگاه تجدیدنظر ارسال شده بود اما در زمستان‌‌‌ همان سال، دادگاه تجدید نظر نیز حکم اعدام را تایید کرده و حکم برای تجدیدنظر نهایی به دیوان عالی کشور ارجاع و در آنجا نیز به تایید رسید.

سرانجام پس از هشت سال تلاش خانواده و وکلای این زندانی سیاسی و خواست مردم، حبیب الله لطیفی مورد عفو رهبری قرار گرفت و حکم اعدام او متوقف شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید