خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  مرگ یک کارگر به علت فقدان ایمنی محیط کار

مرگ یک کارگر به علت فقدان ایمنی محیط کار

خبرگزاری هرانا ـ به دلیل فقدان ایمنی در محیط کار، بر اثر انتشار گاز در پتروشیمی اروند ماهشهر، یک کارگر کشته و همچنین یک کارگر دیگر نیز دچار مسمومیت شدید شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، حادثه گازگرفتگی در واحد EPVC این شرکت منجر به فوت یکی از کارکنان واحد بهره برداری و مسمومیت یک پرسنل دیگر شد.

وی اظهار داشت: “رضا یگانه از کارکنان این شرکت در این حادثه جان خود را از دست داد و علی رجبی فرد نیز دچار مسمومیت شدید شد”.

مدیر روابط عمومی پتروشیمی اروند افزود: “این سانحه در دقایق ابتدایی بامداد امروز رخ داد که علت دقیق آن از سوی کارشناسان در حال بررسی است و نتایج آن بزودی اعلام می شود”.

شرکت پتروشیمی اروند در سایت ۳ منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر و در زمینی به مساحت ۱۰۸ هکتار قرار دارد که از این مقدار حدود ۴۶ هکتار طرح های مجموعه زنجیره واحدهای پلی وینیل کلراید (PVC) کلر آلکالی (CA) اتیلن دی کلراید (EDC) و وینیل کلراید مونومر (VCM) در نظر گرفته شده است.

پتروشیمی اروند بزرگ ترین زنجیره تولید PVC جهان بوده که در صورت تولید سالانه ۲۴۰ هزار تن PVC حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد بازار جهانی این محصول شیمیایی در اختیار ایران قرار می گیرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید