خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۳, 17th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۱۲/۲۵ ساعت ۱۱:۲۱:۳۰

    خانه  > زندانیان  >  وخامت حال آیت الله نکونام در بازداشتگاه ویژه روحانیت

وخامت حال آیت الله نکونام در بازداشتگاه ویژه روحانیت

خبرگزاری هرانا – در هفتادمین روز بازداشت آیت الله نکونام توسط دادگاه ویژه روحانیت قم، خبر‌ها از سکته قلبی و وخامت حال این روحانی دربند حکایت می‌کند.

به گزارش هرانا به نقل از جرس؛ یکی از شاگردان وی با بیان اینکه این مرجع تقلید از مشکل فشار خون بالا رنج می‌برد، گفت: «در روزهای اخیر فشار خون ایشان به ۲۵ رسید و به گفته خانواده نکونام، حاج آقا دچار سکته قلبی شدند.»

نزدیکان آیت الله نکونام از انتقال وی به بیمارستانی در قم خبر می‌دهند. این در حالیست که مامورین امنیتی پس از رسیدگی کادر پزشکی مانع از بستری شدن او شده و سریعا او را به زندان برگرداندند.

آیت الله نکونام از مراجع تقلید شیعه که نظرات فقهی متفاوتی را در سال‌های اخیر درباره زندگی مدرن و استفاده از اینترنت و شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده است، از یازدهم دی ماه سال جاری در بازداشت دادگاه ویژه روحانیت قم به سر می‌برد. شاگردان این روحانی دربند با تجمع در مدرسه فیضیه و دادگاه ویژه روحانیت قم اعتراض خود را اعلام کردند که این تجمعات به بازداشت پنج نفر از آنان انجامید.

گزارش‌ها از قم حاکیست روز گذشته آیت الله مکارم شیرازی از مراجع تقلید در پایان درس خارج فقه، خبرهای منتشره درباره دخالت خود را برای بازداشت آیت الله نکونام تکذیب کرد. در روزهای گذشته اخباری مبنی بر فشار برخی روحانیون وابسته به حکومت از جمله مکارم شیرازی و مصباح یزدی برای بازداشت محمدرضا نکونام منتشر شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید