خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  طی سه ماهه نخست سال؛ مرگ ۳۵۲ نفر بر اثر حوادث ناشی از کار

طی سه ماهه نخست سال؛ مرگ ۳۵۲ نفر بر اثر حوادث ناشی از کار

خبرگزاری هرانا ـ سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد که طی سه ماهه نخست سال جاری ۳۵۲ تن در حوادث مربوط به کار جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کل تلفات حوادث کار در بهار امسال، ۳۵۰ مرد و دو زن فوت شدند، این در حالی است که مدت مشابه سال قبل حوادث کار، منجر به مرگ ۴۵۶ مرد و پنج زن شده بود.

بر اساس این گزارش در این مدت استان های تهران با ۷۰، خراسان رضوی با ۲۸ و اصفهان با ۱۹ تن بیشترین آمار تلفات حوادث کار را داشتند.

بیشترین مصدومین حوادث کار نیز به ترتیب با ۹۶۶ تن در تهران، ۶۹۶ تن در اصفهان و ۵۰۱ تن در خراسان رضوی ثبت شده است.

مطابق آمارهای موجود در حوادث کار بهار امسال، سقوط از بلندی با ۴۴.۹ درصد بیشترین علت مرگ در حوادث کار را به خود اختصاص می دهد، پس از آن، اصابت جسم سخت با ۲۳ و برق گرفتگی با ۱۳.۱ درصد، بیشترین دلایل مرگ در حوادث کار را در برمی گیرند.

بر این اساس از کل تلفات حوادث کار در سه ماهه نخست امسال ۱۵۸تن به دلیل سقوط از بلندی، ۸۱ تن بر اثر برخورد جسم سخت، ۴۶ تن به دلیل برق گرفتگی، ۱۵ تن به دلیل کمبود اکسیژن، هشت تن بر اثر سوختگی و ۴۴ تن به دلیل سایر موارد جان خود را از دست داده اند.

این گزارش می افزاید: “در سه ماهه نخست امسال همچنین ۶ هزار و ۶۳۸ مصدوم حوادث کار به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کرده اند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، ۵.۴ درصد کاهش داشته است”.

بر پایه گزارش سازمان پزشکی قانونی، آمار تلفات حوادث کار در سال گذشته نیز با کاهش ۵.۲ درصدی مواجه بوده است و از یک هزار و ۹۹۴ فوتی در سال ۱۳۹۲ به یک هزار ۸۹۱ تن در سال گذشته (۱۳۹۳) گزارش شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید