خبرگزاری هرانا

    خانه  > فرهنگی  >  شکایت وزارت ارشاد از روزنامه وطن امروز به اتهام “انتشار اسناد محرمانه”

شکایت وزارت ارشاد از روزنامه وطن امروز به اتهام “انتشار اسناد محرمانه”

خبرگزاری هرانا ـ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از روزنامه وطن امروز به اتهام “انتشار و افشای نامه محرمانه” این وزارتخانه درباره نحوه انعکاس اخبار مذاکرات اتمی شکایت کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تارنمای ناطقان، وزارت ارشاد شکایت خود را از روزنامه وطن امروز روز دوشنبه در دادسرای عمومی و انقلاب تهران “ثبت” کرده است.

علت این شکایت “انتشار و افشای نامه محرمانه” وزارت ارشاد به مدیران رسانه‌ها درباره نحوه انعکاس اخبار مربوط به مذاکرات درباره برنامه اتمی ایران عنوان شده است.

در هفته‌های گذشته تصویر یک دستورالعمل “خیلی محرمانه” منسوب به مدیرکل مطبوعات وزارت ارشاد در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که در آن با استناد به مصوبات شورای عالی امنیت ملی، بایدها و نبایدهایی دربارهٔ پوشش اخبار توافق اتمی وین ابلاغ شده بود.

با این حال روز سه‌ شنبه ۶ مرداد، ۱۸ نماینده مجلس ایران در تذکری به وزیر ارشاد ضمن اعتراض به دستورالعمل این وزارتخانه درباره پوشش اخبار مربوط به توافق اتمی وین تأکید کردند که شورای عالی امنیت ملی “هیچ مصوبه‌ای” در این باره نداشته ‌است.

لازم به ذکر می باشد، دی ماه سال گذشته نیز هیئت نظارت بر مطبوعات به‌ دلیل انتشار تیتری درباره “مرگ پادشاه سعودی” به روزنامه وطن امروز تذکر داده بود.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید