خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  برگزاری اولین جلسه دادگاه علیرضا رسولی

برگزاری اولین جلسه دادگاه علیرضا رسولی

خبرگزاری هرانا – جلسه رسیدگی به اتهامات جدید علیرضا رسولی زندانی سیاسی زندان مهاباد برگزار شد و ادامه محاکمه به جلسه دیگری موکول شد.

بنا بر اطلاع منابع هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در این جلسه علاوه بر تبلیغ علیه نظام اتهام، تحریک و دست داشتن در اعتراضات اخیر مهاباد نیز به علیرضا رسولی تفهیم شد، با رد این اتهام از سوی این زندانی و اعلام اینکه وی در آن تاریخ زندانی بوده است، قاضی پرونده خواهان تجدید جلسه دادگاه و حضور کارشناس پرونده شد.

کارشناس پرونده اصطلاحی است که قضات و مقامات قضایی برای بازجو و یا سرپرست تیم بازجویی استفاده می کنند.

علیرضا رسولی اخیرا با اعزام به شعبه ۲ بازپرسی مهاباد از سوی بازپرس ظاهری به اتهام اجتماع و تبانی برای اقدام علیه امنیت ملی تفهیم اتهام شده بود، دلیل این اتهام نیز ارتباطات و ارسال اخبار به خارج از زندان عنوان شده است.

از سوی دیگر مسئولین زندان مهاباد با درخواست صدور حکم عدم تحمل کیفر وی نیز در حالی مخالفت کرده اند که این زندانی سیاسی، با مشکلات جسمى کاملا جدى از قبیل عفونت ریه، مشکلات زانو و نوعى بیمارى تحلیل بافت هاى استخوانى روبرو است که در حال پیشرفت است و تحلیل بافت هاى استخوانى در حال سرایت به سایر بخش هاى بدن وى است.

وی پس از پیشرفت بیماری، در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی و ممانعت از اعزام به بیمارستانی خارج از زندان، دست به اعتصاب غذا زده بود که به همین دلیل مدت بیست روز در انفرادی و اعتصاب غذا به سر برد.

یکی از منابع هرانا و از نزدیکان این زندانی سیاسی، پیشتر درباره شرایط جسمی علیرضا رسولی به گزارشگر هرانا گفته بود: “علیرضا از بیماری جدی و ناشناخته تحلیل بافت های استخوانی رنج می برد که در حال سرایت به بخش های مختلف بدن وی است، پزشک زندان ارومیه بعد از دیدن عکس ام آر آی صراحتا گفت که از اینکه وی هنوز روی پاهایش راه می رود تعجب می کند و به عنوان کسی که از نزدیک با وی زندگی کرده ام می توانم بگویم علیرضا را فقط روحیه سرپا زنده نگه داشته است.”

علیرضا رسولى در دوازده مرداد ١٣٩١ درپى شرکت در تجمعات مسالمت آمیز مختلف بازداشت و به اداره اطلاعات مهاباد و سپس زندان مهاباد منتقل شد، وى در شعبه یک دادگاه انقلاب به اتهام تبلیغ علیه نظام، اقدام علیه امنیت ملى از طریق اجتماع و تبانى و هوادارى و عضویت در گروه پژاک محاکمه شد، وى از اتهام عضویت در گروه پژاک تبرئه شد و برای سایر اتهامات جمعا به سه سال و نیم حبس تعزیرى محکوم شد که در دادگاه تجدید نظر نیز عینا تأیید شد.

این زندانى سیاسى با قطعى شدن حکم در هفدهم اسفند ٩٢ به زندان ارومیه تبعید شد و در فروردین ماه ٩٣ مجددا به زندان مهاباد منتقل شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید