خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به شکایت علی مطهری

نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به شکایت علی مطهری

خبرگزاری هرانا ـ وکیل علی مطهری گفت که نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات حمله کنندگان به مطهری در شیراز برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، مصطفی ترک همدانی در پاسخ به اینکه آیا نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به شکایت علی مطهری از متهمان حمله به وی در شیراز که قرار بود امروز برگزار شود، انجام شد گفت: “این جلسه دادگاه برگزار شد و ۶ متهم از ۱۱ متهم اصلی در دادگاه حضور یافتند تا در برابر اتهامات دفاع کنند”.

وی افزود: “جلسات این دادگاه غیرعلنی برگزار می شود و نمی توانم جزئیات را عنوان کنیم اما از قاضی خواستیم تا سایر متهمانی که در این پرونده نامشان نیست و مغفول مانده هم دعوت شوند تا در جلسات دادگاه حضور داشته باشند”.

وکیل علی مطهری گفت: “به دلیل اینکه مرحله بازپرسی پرونده خیلی خوب تحقیق شده است قاضی با اسناد و مدارک مستدل می تواند قضاوت داشته باشد. جلسه بعدی دادگاه هم روز ۲۶ مرداد برگزار می شود”.

پرونده حمله به علی مطهری ۱۱ متهم دارد که گفته شده از این میان ۸ نفر به طور مستقیم به نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی حمله کرده‌اند.

لازم به ذکر می باشد، علی مطهری اسفند سال ۹۳ که برای سخنرانی در دانشگاه شیراز به این شهر سفر کرده بود مورد تهاجم عده‌ای قرار گرفت، به دنبال این حادثه، وی از حمله‌کنندگان به خود شکایت کرد که موضوع در شعبه ششم بازپرسی دادسرای انقلاب شیراز مورد رسیدگی قرار گرفت.

در جریان رسیدگی‌های دادسرا، از تعداد زیادی تحقیقات به عمل آمد که در نهایت برای ۱۱ نفر در این پرونده کیفرخواست صادر و به دادگاه ارسال شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید