خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  ابلاغ کاهش حکم محسن رحمانی و پذیرش اعاده دادرسی

ابلاغ کاهش حکم محسن رحمانی و پذیرش اعاده دادرسی

خبرگزاری هرانا – ضمن پذیرش اعاده دادرسی کاهش نیمی از باقیمانده حکم محسن رحمانی زندانی سیاسی بند هشت اوین به وی ابلاغ شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمدمحسن رحمانی طی نامه ای با تایید این موضوع نوشته است که کاهش نیمی از باقیمانده حکم شنبه دهم مردادماه به وی ابلاغ شده است.

وی درباره درخواست اعاده دادرسی اش نیز نوشته است: “با عنایت به درخواست اعاده دادرسی ارائه شده از سوی اینجانب، هم اکنون پرونده ام در دیوان عالی کل کشور در حال رسیدگی است که امیدوارم بزودی مسایل به طور کامل حل شده و بی گناهی ام اثبات گردد.”

پیشتر خبرگزاری هرانا از کاهش باقیمانده حکم محسن رحمانی به نصف به مناسبت عید فطر خبر داده بود.

محسن رحمانی بیست و ششم آذرماه سال ۱۳۹۳ جهت اجرای حکم حبس هفت ساله بازداشت و به بند هشت زندان اوین منتقل شد، این دانشجوی رشته آی تی، در مراسمی با حضور حسن روحانی در ایام تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری اقدام به برافراشتن عکس مهندس میرحسین موسوی کرده بود که به همراه تعدادی دیگر از اعضای ستاد روحانی بازداشت و بعد از تحمل ۵۰ روز حبس در بند ۲۰۹ زندان اوین با قید وثیقه آزاد شد.

او از سوی شعبه دادگاه ۲۸ انقلاب به ریاست قاضی مقیسه به اتهام توهین به رهبری و بنیانگذار جمهوری اسلامی، اجتماع و تبانی علیه نظام، اقدام علیه امنیت ملی و ارتباط با بیگانگان به ۷ سال زندان محکوم شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید