خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  عدم پاسخگویی مسئولان قضائی و اطلاعاتی در مورد پرونده همراهان مولوی نقشبندی

عدم پاسخگویی مسئولان قضائی و اطلاعاتی در مورد پرونده همراهان مولوی نقشبندی

خبرگزاری هرانا ـ مولوی نقشبندی امام جمعه شهرستان راسک که برای پیگیری پرونده زندانیان، حافظ عبدالغفار و ملک محمد آبادیان با مسئولین استانی وزارت اطلاعات و دادگستری دیدار کرده بود، نتوانست پاسخ واضحی از آنها نسبت به روند پرونده دریافت کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فعالی بلوچ، امام جمعه اهل سنت راسک جهت پیگیری وعده های آزادی فرزند و همراهانش که پیشتر به همراه وی زندانی بودند شنبه ۹ مرداد طی سفری به زاهدان با آقای عابدینی مسئول پرونده ، قاضی شاه محمدی، دادستان زاهدان و مدیر کل دادگستری دیدار کرد.

یک منبع مطلع در این باره به فعالین بلوچ گفت: “آقای عابدینی در این دیدار در پاسخ به پرسش های مولوی نقشبندی در مورد وضعیت پرونده فرزند و همراهان زندانیش گفت: مدیر کل اطلاعات دستور مؤکد برای حل پرونده داده اند و خودم شخصا هفته آینده برای حل مشکل این پرونده به تهران خواهم رفت”.

وی افزود: “مولوی نقشبندی در این سفر با قاضی شاه محمدی بازپرس شعبه  ۶ دادگستری هم دیدار کرده که گفته از نظر من متهمان این پرونده هیچ مشکی ندارند واگر محمد مرزیه (دادستان زاهدان) رای دهند، زندانیان شما آزاد می شوند”.

این منبع ادامه داد: “مولوی بعد از آن با پیگیری های فراوان و پس از سه روز انتظار و عدم اجازه برای ملاقات با دادستان نهایتا به طور ناگهانی در یکی از سالن های دادگستری به طور کوتاه با مرزیه دیدار کرده که اون نسبت به آزادی بازداشت شدگان جواب واضحی نداده است و فقط گفته حل می شود”.

مولوی نقشبندی با مدیر کل دادگستری آقای حمیدی نیز دیدار کردند که آقای حمیدی قول دادند که بتدریج متهمان این پرونده آزاد می شوند اما هیچ زمانی برای آن تعیین نکرده است.

گفتنی است مولوی فتحی محمد نقشبندی پس از بیش از ۳ سال حبس غیر موجه به اتهام ترور مولوی جنگی زهی روحانی نزدیک به حاکمیت نهایتا پس از نقض احکام توسط دیوان عالی کشور با قید وثیقه بی سابقه یک میلیارد و نیم آزاد شد اما همراهان وی از جمله فرزندش مولوی عبدالغفار نقشبندی همچنان در حبس به سر می برند.

 

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید