خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  انتقال صدیقه مرادی و مهوش شهریاری به بیمارستان

انتقال صدیقه مرادی و مهوش شهریاری به بیمارستان

خبرگزاری هرانا – صدیقه مرادی و مهوش شهریاری دو تن از زندانیان سیاسی-عقیدتی بند زنان زندان اوین به بیمارستان اعزام شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این دو زندانی روز شنبه دهم مرداد ماه برای انجام «MRI» از زندان اوین به بیمارستان تجریش اعزام شدند.

یکی از نزدیکان آنها نوشته انتظار شش ساعته با دستبند باعث تشدید درد آنان شده به طوری که تا امروز همچنان از درد مچ دست رنج می بردند.

صدیقه مرادی در تاریخ ۱۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۰ در تهران بازداشت و به زندان اوین تهران منتقل شد، وی به اتهام محاربه و ارتباط با گروه‌های معاند نظام از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه‌ای به ۱۰ سال حبس و تبعید به زندان گوهردشت محکوم شد و این حکم در دادگاه تجدیدنظر عینا به تایید رسید.، این زندانی که سابقه بازداشت در دهه ۶۰ را نیز داشته است پس از بازداشت به مدت ۷ ماه در بند ۲۰۹ زندانی بود و در آذرماه ۹۰ به بندعمومی انتقال یافت.

مهوش شهریاری یکی از ۷ مدیر بهایی است که در اسفندماه ۸۶ بازداشت شد. وی به مدت ۶ ماه در سلول انفرادی به سر برد و دراین مدت دچار بیماری قلبی شده بود. وی پس از ۲ سال بلاتکلیفی و نگه‌داری در بند ۲۰۹، سال ۱۳۹۰ از سوی دادگاه به تحمل ۲۰ سال حبس تعزیری محکوم شد که این حکم در دادگاه تجدیدنظر مورد تأیید قرار گرفت، این شهروند بهایی در زندانهای اطلاعات مشهد. ۲۰۹ اوین، رجائی شهر، قرچک ورامین، بند نسوان اوین زندانی بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید