خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  مصطفی تاجزاده به زندان بازگشت

مصطفی تاجزاده به زندان بازگشت

خبرگزاری هرانا ـ سیدمصطفی تاجزاده، زندانی سیاسی محبوس در قرنطینه سپاه، در زندان اوین، با تمدید نشدن مرخصی، به زندان بازگشت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کلمه، مصطفی تاجزاده، معاون وزیر کشور دولت اصلاحات که از خرداد سال ۸۸ بازداشت شده و دوران حبس خود را به جای بند عمومی در قرنطینه اوین می گذراند و ۲۴ مردادماه به مرخصی آمده بود، امروز و پس از اعلام دادستانی برای عدم تمدید مرخصی، به زندان اوین بازگشت.

مطابق ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی وی دوران حبس خود را به پایان رسانده و باید آزاد شود، اما به نظر می رسد این قانون هنوز در مورد این زندانی سیاسی اعمال نشده است.

این عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی و جبهه مشارکت ایران علیرغم آنکه طی سالهای گذشته از بیماری های متعددی از جمله آرتروز گردن، مشکلاتی در ناحیه کمر و همچنین بیماری چشم رنج برده است، اما در اعتراض به آنکه دوران محکومیت خود را به صورت انفرادی در بند متادون زندان اوین می گذراند.

تاجزاده، معاون سیاسی وزارت کشور دولت سیدمحمد خاتمی بود که در ۲۳ خرداد سال ۸۸ بازداشت و سپس در دادگاه انقلاب به ۶ سال حبس محکوم شد.

او در دوران حبس خود به دلیل نوشته های انتقادی اش از داخل زندان و همچنین شکایت از سردار مشفق به یک سال حبس دیگر محکوم شده است.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید