خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۴, 1st of December 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۶/۲۸ ساعت ۱۴:۴۸:۱۲

    خانه  > سایر گروهها  >  خانواده‌ها؛ خواستار اشد مجازات متخلفان شکنجه‌ معلولان

خانواده‌ها؛ خواستار اشد مجازات متخلفان شکنجه‌ معلولان

خبرگزاری هرانا ـ مدیرکل بهزیستی استان البرز گفت که موضوع شکنجه معلولان مرکز نگهداری آفرینش با جدیت کامل پیگیری می‌شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، روز “۲۶ شهریور”، نشستی خبری حول محور آزار و شکنجه معلولان مرکز نگهداری آفرینش واقع در شهرستان فردیس با حضور تعدادی از خانواده‌های این معلولان و معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور برگزار شد.

افروز بهرامی، مدیرکل بهزیستی البرز در این نشست اظهار کرد: “مرکز آفرینش از سال ۸۰ فعالیت می‌کند و تاکنون چندین بار توسط بهزیستی استان مورد تشویق قرار گرفته اما در فروردین ماه امسال به دلیل انتشار فیلمی مبنی بر آزار و شکنجه سه معلول در این مرکز، بهزیستی استان رای بر تعطیلی مرکز داد و پرونده برای بررسی بیشتر به بهزیستی کشور ارسال شد و در کمیسیون ویژه‌ای مورد بررسی قرار گرفت”.

وی افزود: “تا کنون مدارک و مستندات کافی مبنی بر اینکه معلولان شکنجه و یا با زنجیر بسته می‌شوند، محرز نشده اما به دلیل مطرح شدن شکنجه معلولان در رسانه‌ها و اذهان عمومی و نگرانی خانواده‌ها حکم تعطیلی موقت این مرکز صادر شد”.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: “چنانچه بخواهیم تابع فشار باشیم نمی‌توانیم تصمیمات خود را اجرایی کنیم و بر همین اساس فعلا مرکز را بازگشایی نمی‌کنیم و از خانواده‌های معلولان می‌خواهیم که اگر مدرک جدیدی دارند برای ارائه به ما ارسال کنند”.

بهرامی در پایان گفت: “سازمان بهزیستی به عنوان متولی حمایت از حقوق معلولان نهایت تلاش خود را به کار می‌گیرد تا موضوع به بهترین نحو ممکن پیگیری شود و حقوق معلولان این مرکزضایع نشود”.

مهم‌ترین خواسته خانواده معلولان از مدیرکل بهزیستی البرز اشد مجازات برای متخلفان این حادثه است.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید