خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  سی و دومین روز بازداشت دبیر کل

سی و دومین روز بازداشت دبیر کل

خبرگزاری هرانا ـ اسماعیل عبدی دبیر کل بازداشت شده ی کانون صنفی معلمان ایران “تهران” که از ششم تیر در بازداشت به سر می برد، روز یکشنبه و در ۳۰ امین روز بازداشت اش با خانواده تماس تلفنی داشت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از حقوق معلم و کارگر، این تماس پس از جلسه ی بازپرسی روز چهارشنبه ۳۱ ام تیر و تماس تلفنی پنجشنبه یکم مرداد با مادرش انجام می گرفت. به گفته همسرش اسماعیل از روحیه خوبی برخوردار بود و صدای رسایش از تندرستی او حکایت می کرد.

خانم عبدی از دندان درد همسرش می پرسد و ادامه درمان آن، که دبیر کل هزینه پر کردن آن در زندان، را زیاد دانسته و به خاطر آن که فعلا دردی ندارد، ادامه درمان را به بیرون از زندان موکول کرده است، پدر مبینا،امیر حسین و ماندانا کوچلو می گوید در بند عمومی است و به خاطر آن که جلسه های بازپرسی پایان نیافته است باید در بازداشت بماند.

خانم عبدی خاطر نشان کرد که گویا سه شنبه ۶ مرداد جلسه های بازپرسی ادامه می یابد و بنا بر وعده بازپرس احتمال آزادی او در هفته آینده بسیار زیاد خواهد بود.

اسماعیل عبدی عضو ارشد کانون صنفی معلمان ایران و دبیر ریاضی شهرستان اسلام شهر، امروز ششم مرداد، سی و دومین روز بازداشت اش را می گذراند، به گفته او اتهامش سازماندهی تجمع غیر قانونی و شرکت در آن است.

عبدی پس از آن که از سفرش به ارمنستان برای شرکت در همایش “آموزش جهانی” در کانادا جلو گیری شد به دادسرای اوین فراخوانده شد و پس از چند ساعت با قرار بازداشت در زندان اوین نگهداشته شد.

فرهنگیان کشور با توجه به آن که عبدی نخستین بازداشتی پس از اعتراض های یک سال گذشته بود در ۳۱ ام تیر قصد برگزاری گردهمایی اعتراضی به این بازداشت را داشتند که نیروهای امنیتی و انتظامی از آن جلو گیری کردند و در این بین بیش از ۱۵۰ معلم بازداشت و پس از چندین ساعت آزاد شدند.

امید است که بنا به وعده های داده شده به زودی شاهد آزادی این کنشگر پر توان و تلاشگر صنفی باشیم.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید