خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ یک کارگر حین کار در مشهد

مرگ یک کارگر حین کار در مشهد

خبرگزاری هرانا ـ به دلیل فقدان ایمنی در حین کار، یک کارگر در هنگام لایروبی در داخل چاه دچار گاز گرفتگی شد و جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از روزنامه خراسان، مدیر منطقه سه عملیات آتش‌نشانی مشهد گفت: “تلاش آتش‌نشانان و امداد گران اورژانس برای نجات این مقنی نتیجه نداد و وی درگذشت”.

این رخداد ساعت ۱۴:۱۸ روز گذشته  به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد و بی‌درنگ گروه نجات ایستگاه های ۲و ۸ به سوی محل حادثه در بلوار طبرسی شمالی اعزام شدند.

مدیر منطقه سه عملیات آتش‌نشانی مشهد گفت: “در حیاط یک منزل مسکونی کارگر ۳۲ ساله‌ مهاجر در هنگام عملیات لایروبی چاه فاضلاب در عمق ۱۲ متری دچار گاز گرفتگی شد، که همین امر مرگ وی را رقم زد”.

ابوالفضل تیموری  افزود: “آتش‌نشانان بی‌ درنگ با یک دستگاه سیلندر هوا و دستگاه دم اقدام به تخلیه گاز موجود در چاه کردند و پس از ایمن شدن به داخل چاه رفته و مصدوم را به بیرون منتقل کردندکه با تشخیص امدادگران اورژانس مرگ وی اعلام ‌شد”.

این مقام ایمنی در تشریح چگونگی این حادثه اظهار کرد: “بنا بر اظهارات شاهدان ماجرا متوفی در زمان صرف ناهار دمنده درون چاه را خاموش کرده و همزمان با ورود به داخل چاه آن را روشن کرده است، وی که خاموش کردن دستگاه دمنده را اقدامی کاملاً نادرست و ناایمن دانست، تجمع گاز های سمی در داخل چاه را علت وقوع این حادثه دلخراش عنوان کرد”.

مدیر منطقه سه عملیات آتش نشانی مشهد در ادامه سخنانش ابراز کرد : “در چاه های تازه تاسیس و یا در حال احداث که حجم کمی از گاز های سمی در آنجا وجود دارد می بایست ۲۰ دقیقه قبل از ورود به چاه دستگاه دمنده روشن و سپس مقنی وارد شود”.

آتشپاد سوم تیموری تاکید کرد: “در چاه های فاضلاب و قدیمی که مملو از گاز های سمی و خطرناک می باشد، لازم و ضروری است ضمن اینکه نیم ساعت قبل از ورود به چاه دستگاه های دمنده روشن شود حتی هنگام صرف نهار و یا ترک چاه به هر علتی دستگاه دمنده یکسره فعال باشد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید