خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۴, 24th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۵/۰۳ ساعت ۲۱:۳۱:۳۵

    خانه  > slide, زندانیان  >  حاد شدن بیماری قلبی افشین بایمانی در زندان رجایی شهر

حاد شدن بیماری قلبی افشین بایمانی در زندان رجایی شهر

خبرگزاری هرانا – با حاد شدن بیماری قلبی افشین بایمانی و عدم امکان مراجعه به بیمارستانی خارج از زندان، این زندانی سیاسی در آستانه شانزدهمین سال زندان در شرایط دشواری قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، افشین بایمانی به تشخیص پزشکان زندان نیاز به انجام عمل قلب باز دارد ولی از آنجا که خانواده وی ساکن شهرستان اند، به دلیل بعد مسافت و مشکلات مالی خانواده تاکنون امکان هماهنگی های لازم برای ادامه درمان در خارج از زندان را پیدا نکرده اند.

افشین بایمانی که متأهل و پدر دو فرزند است در شهریور ماه وارد شانزدهمین سال حبس خود می شود و تحمل ۱۵ سال حبس در زندان های اوین و رجایی شهر علاوه بر مشکلات جسمی نظیر بیماری قلبی و سنگ کلیه برای وی، مسائل عدیده ای را نیز برای همسر و دخترش ایجاد کرده است.

زندانی میانسالی که در زمان بازداشت جوانی بیست و چند ساله بود به دلیل دوری راه طی پانزده سال امکان ملاقات مستمر با همسر و فرزندانش را نیز نداشته است.

افشین بایمانی زندانی سیاسی سالن ۱۲ زندان رجایی شهر کرج، در ۱۵ شهریور ۱۳۷۹ به جرم کمک به فرار برادر خود «مهدی بایمانی» که با سازمان مجاهدین خلق مرتبط بود بازداشت و به اعدام محکوم شد، این حکم در دادگاه تجدید نظر تایید شد اما پس از ۶ سال حکم وی به حبس ابد تقلیل یافت، این زندانی هم اینک در آستانه ورود به شانزدهمین سال حبس خود در زندان رجایی شهر کرج می باشد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید