خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  ۶ میلیون فرد گرسنه در کشور وجود دارد

۶ میلیون فرد گرسنه در کشور وجود دارد

خبرگزاری هرانا ـ عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت که ۱۲ میلیون نیازمند در کشور وجود دارد که ۶ میلیون نفر از این افراد تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی نیستند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از باشگاه خبرنگاران، مجتبی رحماندوست نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به آمارهای منتشر شده از میزان فقر در کشور ادعا کرد: “براساس آماری که وزارت اطلاعات منتشر کرده است ۱۰ درصد شهرنشینان و ۱۸ درصد روستاییان جزء افراد فقیر جامعه هستند”.

وی افزود: “براساس آمارها در مجموع حدود ۱۴ درصد مردم کشور که تقریبا ۱۲ میلیون نفر را شامل می‌شود، گرسنه هستند”.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: “نیمی از این افراد تحت پوشش دو نهاد حمایتی کمیته امداد امام خمینی و بهزیستی هستند و به گونه‌ای می‌توان گفت که فقر آنها در یک نهاد ثبت شده است و وقتی دولت می‌گوید ما به فقرا رسیدگی کرده ایم منظور همین ۶ میلیون نفر است”.

رحماندوست تصریح کرد: “در صورتی که ۶ میلیون نفر در کشور وجود دارند که تحت پوشش هیچ ارکان حمایتی نیستند و طی مطالعات تخمینی اجتماعی مجلس تعداد این افراد به ۱۰ میلیون نفر هم می‌رسد که به تعبیر وزارت اطلاعات این افراد گرسنه هستند”.

وی افزود: “می‌توان گفت که حداکثر در آمد این ۶ میلیون نفر همان مبلغ ۴۵۵۰۰ تومان یارانه است و حتی بعضا دیده می‌شود که به برخی از این افراد یارانه هم تعلق نمی‌گیرد”.

رحماندوست با اشاره به اقدامات مجلس در جهت شناسایی افراد نیازمند جامعه گفت: “طرح دو فوریتی در مجلس وجود دارد که بر اساس آن باید از زنان بی سرپرست و مردانی که به علت  کهولت سن قادر به تامین معاش خود نیستند حمایت شود که تا پایان تابستان در صحن مجلس برای تصویب مطرح می‌شود ولی این طرح تمام افراد نیازمند را تحت پوشش قرار نمی‌دهد”.

وی در پایان گفت: “لازم است در جهت رفع محرومیت‌ در کشور چندین طرح مکمل همزمان با هم در مجلس مطرح و به تصویب برسد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید