خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  اسماعیل گرامی مقدم به بند ۷ زندان اوین منتقل شد

اسماعیل گرامی مقدم به بند ۷ زندان اوین منتقل شد

خبرگزاری هرانا ـ اسماعیل گرامی مقدم٬ سخنگوی حزب اعتماد ملی که هفته گذشته در فرودگاه امام خمینی بازداشت شده بود٬ به بند ۷ زندان اوین منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا آقای گرامی مقدم که روز ۳۱ تیرماه از قرنطینه زندان برای مدت کوتاهی به بند ۲۰۹ منتقل شده بود سرانجام امروز به بند عمومی اندرزگاه ۷ زندان اوین منتقل شد، سحام نیوز که خبر انتقال ایشان به بند عمومی را منتشر کرده بود با اشاره به جزئیات گفت، آقای گرامی مقدم، سخنگوی حزب اعتماد ملی طی حکمی غیابی، به ۵ سال حبس محکوم شده است.

این عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی، ساعاتی پس از بازداشت در تماسی تلفنی با برادر خود گفته بود که توسط وزارت اطلاعات بازداشت شده است.

آقای گرامی مقدم پس از پلمپ دفتر حزب اعتماد ملی در انتخابات سال ۱۳۸۸، برای تحصیلات تکمیلی به هندوستان و مالزی رفته بود.

وی چند سالی است که از مشکل عدم بینایی مناسب شدیدا رنج می‌برد و بیم آن می رود که در دوران بازداشت و زندان، از دسترسی به درمان مناسب و تخصصی بی بهره گردد.

پیشتر محسنی اژه‌ای، سخنگوی دستگاه قضایی، در فروردین ماه گذشته گفته بود که “برخی افراد که در جریان انتخابات ۸۸ در مظان اتهام بودند و به خارج از کشور گریخته بودند” در اسفند ماه گذشته “به صورت غیابی محاکمه و محکوم شده‌اند”.

با روی کار آمدن دولت حسن روحانی٫ امید برای بازگشت بسیاری از فعالین سیاسی که طی دوران پس از حوادث ۸۸ از کشور خارج شده بودند، پر رنگ شده بود.

همچنین حسن روحانی طی یک دستور “کمیته‌ای برای بازگشت فعالان سیاسی خارج از کشور به ایران” تشکیل بود، اما عملا این دستور، با احکام قضایی صادره از سوی قوه قضائیه٬ با ابهام روبرو و عملا بی اثر گردید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید