خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  عباس لسانی جهت اجرای حکم بازداشت شد

عباس لسانی جهت اجرای حکم بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – عباس لسانی فعال مدنی استان اردبیل جهت تحمل یک سال حبس بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صبح امروز چهارشنبه سی و یکم تیرماه، عباس لسانی هنگام مراجعه به محل کار از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

همسر عباس لسانی در گفتگو با هرانا ضمن تأیید این خبر گفت: ” ساعت ۶ صبح زمانی که ایشان در راه مغازه اش بود بازداشت شد و چون اخیرا حکم یک سال حبسش قطعی شده به احتمال زیاد برای اجرای حکم بازداشت شده.”

به گفته همسر این فعال هویت طلب عباس لسانی به دلیل ابتلا به دیسک کمر نیاز به مراقبت های پزشکی مستمر دارد و بیم آن می رود که زندانی شدن و عدم دسترسی به مراقبت های ضروری مشکلات ایشان را تشدید کند، وی از زمان بازداشت تا کنون تماسی با خانواده اش نداشته است.

شعبه اول دادگاه تجدید نظر استان اردبیل در خرداد ماه با رد دفاعیات عباس لسانی و همچنین رد درخواست دادستان اردبیل مبنی بر نفی بلد آقای لسانی، حکم یک سال حکم تعزیری وی را تایید کرد.

این فعال مدنی که به دلیل عدم رعایت اصل ۱۶۸ قانون اساسی دایر بر تشکیل جلسات دادگاه بصورت علنی، در هیچ یک از ۳ جلسه دادگاه شرکت نکرده بود، در پنجم اردیبهشت ماه طی دادنامه ای از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب شهر اردبیل به ریاست قاضی اسدپور، به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

عباس لسانی فعال مدنی هویت طلب و پدر سه فرزند که سابقه بازداشت و زندانی شدن های متعددی دارد، آخرین بار روز هیجدهم شهریور سال ۱۳۹۰، در پی اعتراضات به خشک شدن دریاچه ارومیه، به اتهام تبلیغ علیه نظام و تشکیل گروه به قصد برهم زدن امنیت کشور، در شهر اردبیل بازداشت شد، وی پس از ۵۵ روز بازداشت در بازداشتگاه اداره اطلاعات اردبیل روز ۱۴ آبان۹۰ با قرار وثیقه ۱۰۰ ملیون تومانی آزاد گردید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید