خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۳, 12th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۱۲/۱۸ ساعت ۱۴:۰۴:۱۹

    خانه  > زنان  >  طرح موضوع حضور بانوان در ورزشگاه‌های فوتبال در شورای امنیت ملی

طرح موضوع حضور بانوان در ورزشگاه‌های فوتبال در شورای امنیت ملی

خبرگزاری هرانا – وزیر ورزش و جوانان می‌گوید بازنگری‌هایی در موضوع حضور زنان در ورزشگاه‌ها صورت گرفته است.

به گزارش هرانا به نقل از ایسنا؛ دکتر محمود گودرزی در جمع خبرنگاران درباره وضعیت فرهنگی ورزش، اظهار کرد: شرایط فعلی ورزش از لحاظ فرهنگی بد نیست، اما مطلوب هم نیست و متناسب با سایر شئون شاهد توسعه فرهنگی نبوده‌ایم.

وزیر ورزش و جوانان افزود: سازمان تربیت بدنی در گذشته در جهت نوشتن نظام نامه فرهنگی ورزش وقت گذشت اما متاسفانه کسی به آن اعتنایی نکرد. ما در دوره جدید سعی کردیم که این نظام نامه تدوین شود و در حال حاضر نیز آن را به رایزنی عمومی گذاشتیم و تا هفته‌ آینده این نظام نامه تقدیم شورای عالی فرهنگی خواهد شد.

وزیر ورزش و جوانان افزود: این نظام نامه تقدیم به دولت محترم شده و در کمیسیون فرهنگی نیز درباره آن بحث شد. انشاءالله پس از بحث در هیات دولت در قالب لایحه تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهد شد تا به تصویب برسد.

وی درباره حضور بانوان در ورزشگاه‌ها و احتمال گرفتن میزبانی جام ملت‌های آسیا از ایران به همین دلیل، گفت: پرداخت یک سویه به موضوع بانوان و حضور آن‌ها در ورزشگاه‌ها با صدای بلند به نحوی که ایجاد حساسیت کند مطمئنا به نفع ورزش نخواهد بود. کار گروهی در این باره تشکیل شده است و چارچوب‌هایی نیز در این زمینه تدوین شده است. فکر می‌کنم این موضوع در یکی از کمیته‌های شورای امنیت ملی نیز مطرح و بازنگری‌هایی در این زمینه انجام شده است. ان‌شاءالله در صورت تدوین اتفاقات خوبی با رعایت ضوابط خواهد افتاد. البته این موضوع با رعایت شئونات اسلامی خواهد بود و مراجع ذی‌صلاح در این خصوص باید اظهارنظر کنند.

مطالب مرتـبط

یک نظر

 1. بنظر می‌رسد که رژیم آماده میشود تا اجازهٔ ورود بانوان به ورزش گاه هارا بدهد ، ولی‌ بشرط ” رعایت شئون اسلامی” !
  چه زود فشار همگانی ، اتحاد و همگامی از طیف‌های مختلف میتواند نتیجه بخش باشد؟

  یعنی‌ اینکه در ورزشگاه قسمتی‌ از صندلیها را به بانوان اقتصاد میدهند و یا بانوان همراه مرد فامیل برای دیدن مسابقات خواهند رفت، شبیه کشور عربستان .
  نتیجه اینکه، باز هم ثابت شد که رژیم فقط با زور امتیاز میدهد و نه اینکه ، چه چیزی برای مردم مناسب و خوب است. ، کمااینکه در اثر فشار تحریم‌ها ، هرچه را که غرب درخواست داشت ، جمهوری اسلامی تاکنون قبول کرده ، و ورود بانوان نیز با تهدید گرفتن میزبانی، و یا شرکت ندادن تیم ایران در مسابقات بین‌المللی ، یک باره موضوع مهم ملی‌ میشود ، ولی‌ با چاشنی‌ ” شئونات مذهبی‌” .
  تمام مملکت با بی‌دینی اداره میشود ، جز پوسته‌ نازک قابل دید ، چادر، عمّامه ، و مساجد خالی‌ …..چیز دیگر جز ریا کاری، تقیه، فساد، خرافات وجود ندارد.
  در پیشبینی‌ جامعه ایران ، یک کشور مصرف کننده، ظاهر ساز، بدون بر نامهٔ زیر ساز علمی‌، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی‌ و تولید در بخش کشاورزی، دامداری و غیره ، کشوری همچون بنگلادش خواهد بود.
  امیدواریم با تغییر رژیم به یک حکومت مردمی و کار آمد، هرچه زودتر ، قبل از آنکه نتوان کاری کرد، از شرّ این بلای آسمانی، این سرطان ملت برانداز ، این ننگ‌ تاریخ ایران خلاص شویم.

نظر بگذارید