خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۴, 21st of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۴/۳۰ ساعت ۱۶:۲۳:۱۹

    خانه  > slide, زندانیان  >  خونریزی ریه و انتقال ئاسو رستمی به بیمارستان

خونریزی ریه و انتقال ئاسو رستمی به بیمارستان

خبرگزاری هرانا -ئاسو رستمی فعال مدنی زندانی بند هشت اوین، به دلیل شدت عفونت و خونریزی ریه به بیمارستانی خارج از زندان منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، انتقال امروز سه شنبه ۳۰ تیرماه انجام گرفت و با وجود عدم تکمیل درمان و نیاز به معالجه، ئاسو رستمی ساعاتی بعد مجددا به زندان بازگردانده شد.

این فعال حقوق بشر از اواخر خرداد ماه با تشدید مشکلات تنفسی دچار سرفه های خونی شده بود به طوری که یکی از نزدیکان وی به هرانا گفته بود: “مشکلات تنفسی ئاسو تشدید شده و از تاریخ ۲۵ خرداد چندین بار بخاطر مشکلش که حاد شده رفته زیر اکسیژن و مدام سرفه خونی می کند، اما دکتر بعد از دو هفته برای اولین بار معاینه کرده و وقتی ئاسو درخواست انتقال اورژانسی به بیمارستان کرده جواب داده است که این را باید من تشخیص بدهم نه شما.”

ئاسو رستمی فعال مدنی ۲۸ ساله، روز چهارشنبه ۱۶ مهر ماه پس از برگزاری تجمع در مقابل دفتر سازمان ملل در حمایت از کوبانی به همراه چند فعال مدنی دیگر بازداشت شد و پس از طی دوران انفرادی و بازجویی به بند هشت زندان اوین منتقل شد.

وی به دلیل فعالیت های مدنی مسالمت آمیز، به اتهام تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی و توهین به رهبری به ۷ سال زندان محکوم شد، دادگاه وی به همراه سه فعال مدنی دیگر، در کمتر از از پانزده دقیقه، توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه برگزار شد و مجموعا به ۳۸ سال زندان محکوم شدند.

فعالیت های مجازی و انتشار مطالب انتقادی درباره وضعیت حقوق بشر و اعدام در ایران، همدلی و همراهی با خانواده های زندانیان سیاسی و خانواده های زندانیان محکوم به اعدام، شرکت در تجمعی در دفاع از کوبانی، همدلی با خانواده های قربانیان حوادث سال ۸۸ و ارتباط با فعالین حقوق بشر، مستند اتهاماتی بود که به این فعال مدنی وارد بود.

ئاسو رستمی در حال حاضر دهمین ماه بازداشت موقت خود را در بند هشت زندان اوین و در انتظار نتیجه بررسی دادگاه تجدید نظر می گذراند، بند هشت اوین در حال حاضر یکی از بدترین بندهای زندان اوین و به عنوان تبعیدگاه زندانیان سیاسی استان تهران شناخته می شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید