خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  دادگاه سیدمحمد ابراهیمی به تأخیر افتاد

دادگاه سیدمحمد ابراهیمی به تأخیر افتاد

خبرگزاری هرانا – به دلیل عدم حضور سید محمد ابراهیمی، جلسه رسیدگی به اتهامات این فعال مدنی به ده روز آینده موکول شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سید محمد ابراهیمی دلیل عدم حضور خود را در دادگاه علاوه بر بیماری، نامشروع بودن و غیرقانونی بودن این دادگاه و ناعادلانه بودن احکام صادره عنوان کرده است.

در پی عدم حضور این فعال حقوق بشر، قاضی مقیسه رئیس شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب خطاب به وکیل وی، حضور متهم را برای تفهیم اتهام الزامی خوانده مهلتی ده روزه برای حضور در دادگاه مشخص کرده است.

مطابق احضاریه شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب، قرار بود امروز سه شنبه ۳۰ تیر دادگاه این فعال مدنی برگزار شود، اتهام وی “فعالیت تبلیغی علیه نظام” عنوان شده و ارتباط با احمد شهید یکی از دلایل آن ذکر شده است.

این عضو «کمیته مادران عزادار پارک لاله» که پس از چهار سال و دو ماه تحمل حبس، شهریور ۹۳ برای پیگیری ترمیم شکستگی ۵ دندان و درمان مشکلات ریوی (تنگی نفس) و خون‌ریزی کلیه به مرخصی درمانی اعزام شده بود، پیش‌تر در زمان بازداشت درخصوص «تبلیغ علیه نظام» از طریق «ارتباط با احمد شهید و خانواده زندانیان سیاسی»، تفهیم اتهام شده بود.

سید محمد ابراهیمی فعال حقوق بشر یکی از مصادیق شکنجه‌های سخت در زندان محسوب می‌شود که در گزارش احمد شهید نیز به آن اشاره شده است، وی پیش از این در ٢٢ آذرماه سال ٨٩ توسط ماموران اطلاعات به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و توهین به رهبری بازداشت شده بود.

seyed mohammad ebrahimi ehzarie

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید