خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۳, 9th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۱۲/۱۷ ساعت ۱۸:۲۷:۴۷

    خانه  > زندانیان  >  انتقال یک زندانی سیاسی به بیمارستان روانی

انتقال یک زندانی سیاسی به بیمارستان روانی

خبرگزاری هرانا – محسن رحمانی، زندانی سیاسی سبز که در بند ۸ زندان اوین نگهداری می‌شد، با دستور خدابخشی معاون دادستان تهران به یک بیمارستان روانی منتقل شد.

به گزارش هرانا به نقل از کلمه؛ این زندانی سیاسی که به اتهام بالا گرفتن تصویر میرحسین موسوی در میتینگ انتخاباتی حسن روحانی در سال ۱۳۹۲ به هفت سال زندان محکوم شده بود، به بیمارستان روانپزشکی رازی (امین آباد) منتقل شده است.

قاضی خدابخشی که سابقه زیادی در آزار و اذیت زندانیان سیاسی دارد، در حالی دستور انتقال محسن رحمانی به بیمارستان روانی را صادر کرده که او تنها ۲۱ سال دارد و از زندانی شدنش کمتر از سه ماه می‌گذرد.

بهانه انتقال این زندانی جوان به بیمارستان روانی، افسردگی اعلام شده و این در حالی است که به گفته زندانیان سیاسی سابق، در سالهای گذشته هم در مواردی، زندانیان برای مدتی به این بیمارستان منتقل شده بودند که در همه موارد، شرایط فجیع آنجا وضعیت روحی زندانیان را بد‌تر کرده بود.

بند هشت زندان اوین که محسن رحمانی تا هفته گذشته در آن محبوس بود، شرایط فاجعه باری دارد که در نامه حسین رونقی ملکی به رهبری، که امروز در کلمه منتشر شد، جزئیاتی از آن توصیف شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید