خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۴, 14th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۴/۲۱ ساعت ۱۴:۰۵:۲۴

    خانه  > slide, زندانیان  >  انتقال سعید شیرزاد به بند سیاسی-عقیدتی زندان رجایی شهر

انتقال سعید شیرزاد به بند سیاسی-عقیدتی زندان رجایی شهر

خبرگزاری هرانا – سعید شیرزاد فعال مدنی زندان رجایی شهر کرج، به بند سیاسی این زندان منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این فعال مدنی امروز یکشنبه ۲۱ تیرماه، پس از درخواست های مکرر و بنا بر اصل تفکیک جرائم به سالن ۱۲ زندان رجایی شهر، محل نگهداری زندانیان سیاسی-عقیدتی انتقال یافت.

سعید شیرزاد که به تازگی وارد چهادهمین ماه بازداشت خود شده است، در آخرین جلسه دادگاه در اردیبهشت ماه امسال، به دلیل عدم ابلاغ قبلی و عدم حضور وکیل و اینکه با وجود درخواست هاى مکرر هنوز وکیش امکان ورود و مطالعه پرونده را پیدا نکرده بود، جلسه دادگاه را به نشانه اعتراض ترک کرد.

این فعال مدنى در اعتراض به این مسئله و همچنین اجبار به دستبند و پابند هنگام اعزام، پیشتر دو بار از شرکت در جلسه دادگاه خوددارى کرده بود ولى وکیل تعیینى وى همچنان از مطالعه پرونده یا ملاقات با موکل محروم است.

سعید شیرزاد در دوازدهم خرداد ماه سال ٩٣، در محل کار خود در پالایشگاه تبریز بازداشت و ابتدا به زندان اوین منتقل شد و پس از مدتی به دلیل اعتراض و پیگیری مشکلات صنفی زندانیان، با وجود عدم برگزاری دادگاه و بازداشت موقت به زندان رجایی شهر تبعید شد.

این این فعال حقوق کودکان در زمینه آموزش کودکان کار و خیابان که بخشی از اتهاماتش کمک به مشکلات آموزشی کودکان زندانیان سیاسی است، نخستین بار در ٣١ مرداد ماه سال ٩١، زمانى که براى امداد و کمک رسانى به مردم زلزله زدا آذربایجان شرقى به اهر رفته بود، بازداشت و پس از گذراندن ١٩ روز با قید کفالت از زندان آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید