خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  نجات از اعدام با رضایت اولیاء دم مقتول در دشتستان / تصویر

نجات از اعدام با رضایت اولیاء دم مقتول در دشتستان / تصویر

خبرگزاری هرانا ـ در جلسه شورای حل اختلاف زندان دشتستان “استان بوشهر” که با حضور اولیای دم مقتول و خانواده قاتل برگزار شد، شخص محکوم به اعدام با رضایت اولیای دم از حکم اعدام نجات پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از اداره کل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی استان بوشهر، در این جلسه پس از تلاوت آیاتی از قرآن اوستاد رئیس زندان دشتستان گفت: “بخشیدن جان دوباره به انسانی که مرتکب قتل گردیده عملی بسیار پسندیده، والا و مورد توجه حضرت باری تعالی است که در این مورد خاص به اولیای دم تفویض شده است و اجر اخروی آن از باقیات صالحات است”.

وی در ادامه گفت: “با توجه به جلسات متعدد اعضای شورای حل اختلاف با خانواده مقتول بحمدالله تلاش ها به ثمر نشست و رضایت اخذ گردید.

در ادامه حیدری دبیر شورای حل اختلاف حوزه قضاییه زندان دشتستان گفت: “خداوند در قران فرموده است، قصاص حق خانواده مقتول است ولی گذشت همواره نزد پروردگار والاتر است، ضمن اینکه در ایام ماه رمضان و شبهای قدر نجات جان یک انسان و بخشیدن زندگی دوباره به او اجری دوچندان دارد”.

در ادامه قاتل نادم دست ولی دم مقتول را بوسیده و از آنان تقاضای حلالیت نموده و ابراز داشت: “بسیار از کرده خود پشیمان هستم و به درگاه خداوند استغقار می نمایم و از ولی دم نیز تشکر می کنم”.

این جلسه با اعلام گذشت و رضایت اولیای دم مقتول پایان یافت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید