خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > دگرباشان جنسی  >  رئیس سازمان بهزیستی: رسیدگی به دوجنسی ها وظیفه ما نیست

رئیس سازمان بهزیستی: رسیدگی به دوجنسی ها وظیفه ما نیست

خبرگزاری هرانا ـ رییس سازمان بهزیستی کشور گفت که رسیدگی به مشکل افراد دارای اختلالات جنسی “ترانس سکشوال” – “دو جنسی ها” بصورت شفاف در شرح وظایف این سازمان تعریف نشده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، انوشیروان محسن بندپی درباره برنامه های این سازمان برای افرادی که هویت جنسی مشخص ندارند “دو جنسی ها” ادعا کرد: “در شرح وظایف بهزیستی، خیلی روشن به موضوع رسیدگی به مسایل این افراد نظیر درمان، مراقبت و پایش اشاره نشده است”.

وی با بیان اینکه برای رفع مسایل و مشکلات افراد دارای اختلال جنسی به هزینه های بالا نیاز است، افزود: “امسال بودجه سازمان بهزیستی عملیاتی است و اعتبار آن حول محور فعالیت های آن تعریف و مشخص شده، بنابراین برای این مساله منابعی در اختیار نداریم”.

وی با اشاره به برخی مشکلات این قشر از جامعه نظیر سکونتگاه، عمل جراحی و رفتارهای ناشی از اختلالات روحی و روانی افزود: “آنها آسیب دیده هستند و ساماندهی این افراد در برنامه ششم توسعه ضروری است”.

وی مدعی شد: “این افراد یک نوع اختلال روانشناختی دارند و از آنجا که علایم آنها از سنین ابتدایی شروع می شود، در صورتیکه به موضوع سلامت روان آنها بیشتر توجه شود، بطور قطع می توان مداخلات بیشتری را ارائه کرد زیرا اکنون این اختلالات در وجود آنها نهادینه شده است”.

به گفته مسعودی فرید، محوریت کار برای درمان این افراد با وزارت بهداشت است اما سازمان بهزیستی حمایت های اجتماعی از این افراد را دارد، زیرا ممکن است به خاطر بروز مشکلاتشان از خانواده خود جدا شوند.

مسعودی فرید با بیان اینکه جراحی این افراد به عهده وزارت بهداشت است، افزود: “تمام اقدامات و حمایت های اجتماعی، بهداشتی و پزشکی مورد نیاز این افراد در لایحه گنجانده شده که امیدواریم بتوانیم با تصویب آن در مجلس گوشه ای از مشکلات آنها را رفع کنیم”.

 

مطالب مرتـبط

یک نظر

  1. انسانم آرزوست

نظر بگذارید