خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۳, 21st of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۱۲/۱۵ ساعت ۱۹:۱۴:۵۲

    خانه  > slide, اعدام  >  یک شهروند نیک شهری در آستانه اعدام

یک شهروند نیک شهری در آستانه اعدام

خبرگزاری هرانا – صبح شنبه ۱۶ اسفند یک شهروند نیک شهری به اتهام حمل مواد مخدر اعدام می‌شود. به خانواده سعید بلوچی, زندانی محکوم به اعدام, اعلام شده که برای آخرین ملاقات به زندان بروند.

به گزارش هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ؛ سعید بلوچی فرزند درًا، ساکن روستای «کلدر» ازتوابع بخش لاشار صبح شنبه ۱۶ اسفند در زندان چابهار اعدام می‌شود.

یک منبع مطلع از بستگان این زندانی به کمپین گفت: مسئولان زندان به خانواده سعید گفته‌اند که امروز جمعه برای آخرین ملاقات به زندان بیایند و خانواده‌ها هم اکنون به دیدار وی رفته‌اند.

وی افزود: سعید بلوچی حدودا ۲ سال و ۴ ماه پیش در روستای خود «کُلدر» بازداشت شد و به وی اتهام حمل مواد مخدر زدند این در حالی است که ۸ ماه قبل از بازداشتش یک محموله مواد مخدر در روستایی دیگری کشف و ضبط شده بود و کسی که مواد به همراه داشته متواری شده است و بعد از ۸ ماه سعید بازداشت شده و در زندان به زور از وی اعتراف گرفته‌اند که حمل مواد را به عهده بگیرد. این در حالی است که همه مردم لاشار، فنوچ، بنت و نیکشهر که این فرد را می‌شناسند چه از معتمدین چه از مردم و چه از مسئولان می‌دانند که وی هیچ ارتباطی به این ماجرا نداشته است.

وی در ادامه گفت: این‌ها روستایی و خانواد فقیر و بی‌بضاعتی هستند و توانایی پیگیری پرونده را نداشته‌اند و با اینکه مسئولان الان به بی‌گناهی وی قانع شده‌اند اما می‌گویند کاری برای توقف اجرای حکم نمی‌توانند انجام دهند.

مطالب مرتـبط

یک نظر

  1. من این شخص رو می شناسم به خدا احد و واحد این فرد بی گناهه …

نظر بگذارید