خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  فریده شاهگلی آزاد شد

فریده شاهگلی آزاد شد

خبرگزاری هرانا – فریده شاهگلی زندانی سیاسی بند زنان اوین آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حبس ۳ ساله فریده شاهگلی، با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات جدید به پایان رسید و به آزادی وی منجر شد.

فریده شاهگلی کاربر فیس بوکی و از زندانیان سیاسی دهه شصت تابعیت ایرانی- آلمانی دارد، بعد از ۲۵ سال دوری از ایران در سال ۱۳۹۱  برای دیدار اقوامش به ایران سفر کرد ولی در زمان بازگشت ممنوع الخروج شد.

وی به دلیل طرح دیدگاه‌هایش در صفحه فیس‌بوک با اتهاماتی چون «تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبر نظام» روبه‌رو شد و در گمنامی و سکوت خبری مدت شش ماه را در بازداشت موقت بود که ۵۰ روز آن را در انفرادی زندان اوین گذراند و پس از آن تا زمان تشکیل دادگاه به قید وثیقه آزاد شد.

پرونده او در شعبه دوم دادسرای مقدسی اوین رسیدگی شده و در نهایت به سه سال حبس تعزیری محکوم شد.  او به حکم دادگاه بدوی اعتراض کرد اما این حکم دادگاه تجدید نظر نیز تایید شد و او به علت پست های فیس بوکی اش مجرم شناخته شد.

فریده شاهگلی، ۳۱ اردیبهشت ۹۳ زمانی که برای پیگیری روند پرونده اش به دادسرای اوین مراجعه کرده بود، توسط ماموران برای اجرای حکم سه سال زندان بازداشت شد و تا زمان آزادی در بند زنان زندان اوین محبوس بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید