خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  آزادی حسن اسدی زیدآبادی پس از پنج سال حبس / تصویر

آزادی حسن اسدی زیدآبادی پس از پنج سال حبس / تصویر

خبرگزاری هرانا ـ حسن اسدی زیدآبادی عضو شورای مرکزی سازمان دانش آموختگان ایران “ادوار تحکیم” امروز شنبه ۱۳ تیرماه پس از گذراندن پنج سال حبس، دو هفته پس از پایان محکومیتش، از بند ۳۵۰ زندان اوین آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کلمه، حسن اسدی زیدآبادی، زندانی سیاسی، پس از تحمل پنج سال و دو هفته حبس اضافی از زندان اوین آزاد شد.

این فعال سیاسی پس از کودتای ۸۸ اولین بار ۱۲ آبان ماه آن سال از سوی وزارت اطلاعات بازداشت شد که پس از چهل روز موقتا آزاد شد، هرچند دو هفته پس از برگزاری اولین جلسه محاکمه او در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران در ۳۱ مردادماه ۱۳۸۹ وی مجددا دستگیر و به سلول های انفرادی بند ۲۴۰ وزارت اطلاعات منتقل شد، با این حال دومین کیفرخواست صادره علیه اسدی زیدآبادی به دلیل صدور حکم پنج سال حبس در پرونده اول با حکم اولیه ادغام شد.

اتهامات اسدی زیدآبادی در این پرونده ها اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور، تبلیغ علیه نظام، تشویش اذهان عمومی و توهین به رییس جمهور (احمدی نژاد) ذکر شده بود.

امضای این زندانی سیاسی که آخرین بار دو سال پیش به مرخصی آمده بود، طی پنج سال دوره حبس اش پای بسیاری از بیانیه های زندانیان از جمله بیانیه تحریم انتخابات مجلس نهم، نامه ۵۵ نفره به رییس جمهور آمریکا، بیانیه “ما شکنجه شده ایم” و غیره، آمده بود.

وی همچنین در دو نوبت اعتصاب غذای ۱۲ نفره در اعتراض به فوت “هدی صابر” در خرداد ۹۰ و تهاجم خونین به بند ۳۵۰ در فروردین ۹۲ حضور داشت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید