خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۴, 24th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۴/۱۱ ساعت ۱۱:۳۰:۴۷

    خانه  > زندانیان  >  ۳۲۰۰ زندانی مرتبط با تصادفات رانندگی؛ ۱۰۰۰ زندانی مرتبط با حوادث کار

۳۲۰۰ زندانی مرتبط با تصادفات رانندگی؛ ۱۰۰۰ زندانی مرتبط با حوادث کار

خبرگزاری هرانا ـ رئیس ستاد دیه کشور با بیان اینکه سه هزار و ۲۰۰ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد کشور را زندانیان تصادفات شامل می‌شوند، گفت که روزانه ۵۷ تا ۶۰ راننده راهی زندان‌های کشور می‌ شوند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، اسدالله جولایی، رئیس ستاد دیه کشور با بیان اینکه در حال حاضر دیه یک مرد کامل ۱۶۵ میلیون تومان اعلام شده است، افزود: “این مبلغ در ما‌‌ه‌های حرام ۳۲۰ میلیون تومان اعلام شده است و در صورت نقص عضو این دیه با نظر دادگاه برآورد می‌شود”.

وی با ادعای اینکه در سال گذشته ۸ هزار و ۴۹۸ زندانی جرایم غیر عمد کشور با اعتبار ۷۲۵ میلیارد تومان رهایی یافته‌اند، گفت: “از این میزان اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومان آن از محل گذشت شاکیان که خود بزرگ‌ترین خیران هستند، پرداخت شده است”.

وی اجرای قانون بیمه شخص ثالث را مهم‌ترین اقدام صورت گرفته طی سال‌های اخیر عنوان کرد و گفت: “چنانچه این قانون اجرایی نمی‌شد در حال حاضر ۵۰ هزار زندانی تصادفات در زندان‌های کشور وجود داشت”.

رئیس ستاد دیه کشور با بیان اینکه در حال حاضر یک هزار نفر از زندانیان جرایم غیر عمد کشور در خصوص حوادث ناشی از کار راهی زندان شده‌اند، بیان داشت: “در این راستا قطع نخاع مهم‌ترین آسیب وارد شده در حوادث ناشی از کار است”.

وی تعداد زندانیان دیه و جرایم غیر عمد کشور را ۸ هزار و ۱۰۰ مورد اعلام کرد و گفت: “این تعداد زندانی به اعتبار ۷۰۰ میلیارد تومانی برای رهایی از بند نیاز دارند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید