خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۴, 25th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۴/۱۰ ساعت ۲۰:۳۲:۲۸

    خانه  > زندانیان  >  یک هزار و ۸۳۱ نفر زندانی مهریه در کشور

یک هزار و ۸۳۱ نفر زندانی مهریه در کشور

خبرگزاری هرانا ـ معاون اجرایی ستاد دیه کشور با بیان اینکه در حال حاضر یک هزار و ۸۳۱ نفر زندانی مهریه داریم، وی همچنین از وجود ۱۰۰۰  نقطه حادثه‌خیز در سطح جاده‌های کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، محمدعلی ساری با تاکید بر اینکه فرهنگ‌سازی ازدواج آسان و تعیین مهریه منطقی بسیار ضروری است، تصریح کرد: “با تحقیقاتی که از افرادی که به دلیل بدهی مهریه و نفقه در زندان هستند به‌عمل‌آمده خانواده‌ها در تعیین مهریه سنگین بسیار تأثیرگذار بوده‌اند”.

معاون اجرایی ستاد دیه کشور با بیان اینکه در حال حاضر یک هزار و ۸۳۱ نفر زندانی مهریه داریم، ادامه داد: “پس نتیجه می‌گیرم “مهریه هم دادنی و هم گرفتنی” است و این جمله که مهریه را کی داده کی گرفته اصلاً درست نیست”.

وی از سیر صعودی طلاق ابزار نگرانی کرد و گفت طبق آمارها ظرف دو سال گذشته ۱۶ درصد طلاق افزایش پیدا کرده و فشارهای اقتصادی تاثیر زیادی در شکل‌گیری طلاق دارد.

محمدعلی ساری همچنین با بیان اینکه عامل انسانی در رانندگی موجب ۷۰ درصد حوادث بوده و ۳۰ درصد هم جاده و خودرو مقصر محسوب می‌شوند، افزود: “عامل فرهنگی و عدم رعایت قوانین و مقررات نیز موجب بروز حوادث در این حوزه می‌شود که بسیاری را گرفتار زندان کرده است”.

ساری ادامه داد: “بیش از ۱۰۰۰ نقطه حادثه‌خیز در سطح جاده‌های کشور وجود دارند و طبیعی است هر چه جاده‌ها مطلوب‌تر باشد تصادفات و حوادث ناشی از آن کاهش پیدا می‌کند و از ورود زندانیان این حوزه جلوگیری می‌شود”.

معاون ستاد دیه کشور با اشاره به اینکه اگر فرهنگ درست رانندگی کردن را در جامعه نهادینه کنیم ۷۰ درصد تلفات و مشکلات رانندگی حل کاهش پیدا می‌کند و زندان هم شاهد زندانی تصادفات نخواهد بود، خاطرنشان کرد: “متأسفانه شورای عالی ترافیک مصوبات را عملیاتی نمی‌کند”.

وی اضافه کرد: “برای فرهنگ‌سازی درست رانندگی کردن نیازمند ورود سازمان‌های مردم‌نهاد هستیم”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید