خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۴, 18th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۴/۱۰ ساعت ۱۶:۵۴:۲۵

    خانه  > فرهنگی  >  سخنگوی ارشاد: پس از تفاهم با نیروی انتظامی ‌دیگر کنسرتی لغو نمی‌شود

سخنگوی ارشاد: پس از تفاهم با نیروی انتظامی ‌دیگر کنسرتی لغو نمی‌شود

خبرگزاری هرانا ـ سخنگوی وزارت ارشاد در اظهارنظر تازه‌ای در مورد لغو کنسرت‌ها با تاکید بر اینکه “مطمئن باشید در آینده شاهد لغو برنامه‌های هنری نخواهیم بود”، اعلام کرد که به زودی تفاهم‌نامه با نیروی انتظامی به امضا خواهد رسید.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رادیو فردا، نوش آبادی در مورد موضع‌گیری سران قوه قضاییه و مجریه در مورد لغو کنسرت‌ها اعلام کرد: “خوشحالیم که بحث هنر آن قدر مهم بوده که سران قوا به آن ورود پیدا کرده‌اند و به تبعات آن عنایت داشته‌اند، وزارت ارشاد معتقد است که موضع گیری رئیس جمهور و رئیس قوه قضائیه اظهارات مقابل و معارضی نیست و هر کدام از این بزرگواران از منظری به این موضوع ورود کردند”.

سخنگوی وزارت ارشاد در عین حال تاکید کرد:‌ “ما برای رفع این نگرانی‌ها تلاش خواهیم کرد و مطئمن باشید ما در آینده شاهد لغو برنامه‌های هنری نخواهیم بود”.

صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه روز یکشنبه هفتم تیر، در همایش سراسری قوه قضائیه در زمینه لغو کنسرت‌ها اعلام کرده بود که “آیا شما قبول می‌کنید اجازه دهند یک کنسرتی زمینه رقص مشترک جوانان شود؟ بحث دستگاه قضایی نیز در برخی شهرها نیز از همین نوع بوده است”.

از سوی دیگر، حسن روحانی نیز در نشست خبری ۲۳ خردادماه با اعلام این‌ که وقتی دستگاهی به عنوان مرجع قانونی برای دادن مجوز تعیین شده دخالت دیگران در این امور شایسته نیست، گفته بود: “همه باید به قانون عمل کنیم و به دنبال اجتهاد شخصی نباشیم”.

اما سخنگوی وزارت ارشاد در بخش دیگری از نشست خبری خود در خصوص تفاهم‌نامه با مسئولان نیروی انتظامی گفت: “مذاکراتی داشته‌ایم که به یک شیوه‌نامه اجرایی نزدیک شده‌ایم و امیدواریم به زودی به امضای مقامات دو نهاد برسد و ما بعد از ماه رمضان دیگر شاهد این اتفاقات تلخ نباشیم”.

آقای نوش آبادی در ادامه افزود: “ما منکر نقش حساس نهادهای قضایی و انتظامی نیستیم و وظیفه حفظ نظم و امنیت و پیشگیری از وقوع جرم و نظارت بر اماکن بر عهده آنهاست و بدون هماهنگی و همکاری با آنها امکان برگزاری یک برنامه هنری وجود ندارد؛ اما همه نظرات در خصوص یک برنامه باید وجود داشته باشد. خوشبختانه وزیر ارشاد با وزیر کشور صحبت هایی داشته که این مشکلات را کم کرده است”.

پیشتر وزیر فرهنگ و ارشاد ایران گفته بود که دولت به دنبال اصلاح مصوبه‌ای است که “به نیروی انتظامی اجازه می‌دهد در برخی موارد، مانند کنسرت‌ها، دخالت کند”.

علی جنتی، روز سه‌شنبه، دوم تیرماه، از توافق خود با وزیر کشور برای شفاف شدن وظایف و مسئولیت‌های وزارت ارشاد و پلیس خبر داده بود تا “دیگر مشکلی برای برگزاری کنسرت‌ها پیش نیاید”.

به گفته وزیر ارشاد در دولت حسن روحانی، در نشست او با وزیر کشور مقرر شد تا در “شیوه‌نامه‌ای”، حدود وظایف و اختیارات دو نهاد وزارت فرهنگ و پلیس در امر برگزاری کنسرت مشخص شود.

 

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید