خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  سایه جرثقیل ها بر سر عمارت کلاه فرنگی در عشرت آباد

سایه جرثقیل ها بر سر عمارت کلاه فرنگی در عشرت آباد

خبرگزاری هرانا ـ عضو مجمع نمایندگان تهران در مجلس با اشاره به اینکه مجمع نمایندگان تهران به ساخت و ساز در عشرت آباد ورود پیدا خواهند کرد، گفت که معاون حقوقی و امور مجلس سپاه پاسداران معتقد است که ساخت وساز عشرت آباد بر مبنای مجوز شهرداری صورت گرفته و تجدیدنظر شهرداری به ما ارتباطی ندارد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خانه ملت، مجتبی رحماندوست، در خصوص ساخت و ساز در عشرت آباد، بایادآوری گفت وگوی شفاهی خود با سردار محمدرضا یزدی معاون حقوقی و امور مجلس سپاه پاسداران، گفت: “معاون حقوقی و امور مجلس سپاه پاسداران معتقد است که ساخت و سازها در عشرت آباد بر مبنای مجوز شهرداری تهران بوده و شهرداری مجوز اولیه ساخت و ساز را به سپاه داده است”.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: “پس از اینکه سپاه شروع به ساخت و ساز در عشرت آباد کرد، شهرداری تهران بنا به درخواست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مجوز ارایه شده تجدید نظر کرده و دستور توقف ساخت و ساز را داده است”.

رحماندوست گفت: “ایرادات و انتقادهای که به ساخت و ساز در عشرت آباد گرفته شده در همان گفت و گوی شفاهی به معاون حقوقی و امور مجلس سپاه منتقل شد اما آنها مطرح کردند مجوز شهرداری برای ساخت و ساز را دارند و اینکه شهرداری به مشکل برخورده و در مجوز خود تجدید نظر کرده است به سپاه ارتباطی ندارد”.

عضو مجمع نمایندگان تهران در مجلس نهم، تاکید کرد: “هرچند تاکنون در مجمع نمایندگان تهران، ساخت و ساز در عشرت آباد مطرح نشده است اما در جلسه بعدی مجمع پیشنهاد بررسی این موضوع را خواهم داد چراکه یکی از بهترین جلساتی که می تواند به بررسی این موضوع بپردازد مجمع نمایندگان تهران خواهد بود”.

لازم به ذکر می باشد، “کیانوش تکلو مدیر دفتر حقوقی کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفته است که هفته گذشته حکم قضایی مبنی بر توقف فوری همه اقدامات اجرایی را در میدان سپاه و در حریم منظری عمارت کلاه فرنگی از بازپرس شعبه ۳ دادسرای نظامی تهران دریافت کرده است اما این در حالی است که با وجود صدور رای دادگاه نظامی مبنی بر توقف کار در حدود ۷۰ متری عشرت آباد هنوز جرثقیل ها، کارگران و مهندسان روی مجتمع در حال ساخت در کنار این بنای تاریخی فعال اند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید